Skaistumkopšanas salons ar minimālām higiēnas prasībām – pareiza produktu lietošana

Ievads

Skaistumkopšanas un kosmētikas joma attīstās un nemitīgi parādās jaunas procedūras, tehnoloģijas un tendences. Viens no faktoriem, kas nemainās, ir higiēnas nozīme. Pamata higiēnas standartu ievērošana ir ļoti svarīga gan skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, gan viņu klientiem. Šajā rakstā aplūkojam, kā skaistumkopšanas līdzekļu lietošana var ietekmēt higiēnu, un sniedzam padomus, kā pareizi uzglabāt un rīkoties ar produktiem, lai nodrošinātu tīrību un drošību.

 

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANĀ: PROFESIONĀĻU ROKASGRĀMATA

 

Skaistumkopšanas līdzekļu lietošana un higiēna

Higiēnas galvenā loma skaistumkopšanas līdzekļu lietošanā

Visu veidu skaistumkopšanas produkti, vai tie būtu krēmi, serumi, matu kopšanas līdzekļi vai dekoratīvās kosmētikas līdzekļi, nonāk tiešā saskarē ar lietotāja ādu. Nepareizi rīkojoties, produktos var viegli savairoties mikroorganismi (baktērijas, vīrusi, sēnītes), izraisot iespējamas infekcijas un citas veselības problēmas. Piemēram, vienas un tās pašas nemazgātas kosmētikas otas izmantošana vairākiem cilvēkiem var veicināt infekciju izplatīšanos no klienta uz klientu.

Pareiza produktu lietošana

Vissvarīgākais ir ievērot ražotāja norādījumus, kā arī vispārējās higiēnas prasības. Lai izvairītos no produkta piesārņošanas, izmantojiet tīrus instrumentus un neņemiet produktus tieši no konteinera ar pirkstiem, ja vien tas nav neizbēgami. Piemēram, krēmiem un losjoniem ir prātīgi izmantot īpašu lāpstiņu, kas palīdz samazināt baktēriju iekļūšanu produktā.

 

Produktu uzglabāšana un higiēna

Pareiza uzglabāšanas vide

Produktu uzglabāšana noteiktajos apstākļos ir viens no pamatnosacījumiem to higiēnas saglabāšanai. Vislabāk tos uzglabāt vēsā, sausā vietā, aizsargātā no tiešiem saules stariem un pārmērīga mitruma. Produkti ar dabīgām sastāvdaļām ir īpaši jutīgi pret neatbilstošiem uzglabāšanas apstākļiem, jo ​​tie var ātrāk sabojāties. Piemēram, augstā temperatūrā uzglabāts sejas krēms var ātri sasmakt, veicinot bīstamu baktēriju vairošanos.

Derīguma termiņa uzraudzība

Katram skaistumkopšanas produktam ir noteikts derīguma termiņš, kas rūpīgi jāievēro. Produktus, kuriem beidzies derīguma termiņš, vairs nevajadzētu lietot, jo to īpašības var būt mainījušās un tas var izraisīt ādas problēmas vai alerģiskas reakcijas. Profesionāļiem regulāri jāpārbauda savu produktu glabāšanas laiks un jāizmet visi produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš vai apšaubāmas kvalitātes produkti.

 

Higiēnas galvenie paņēmieni produktu apstrādei

Tīras vides uzturēšana

Visefektīvākais veids, kā novērst produktu piesārņojumu, ir nodrošināt to tīrību ik uz soļa. Visu veidu instrumenti – grima otiņas, aplikatori, nagu aksesuāri u.c.- rūpīgi jātīra un jādezinficē pēc katras lietošanas reizes. Runājot par kosmētikas otām, tās var mazgāt ar maigu tīrīšanas līdzekli vai speciālu tīrīšanas līdzekli, kas efektīvi noņem gan kosmētikas atlikumus, gan eļļu.

Vienreizēju līdzekļu izmantošana

Vienreizlietojamie aplikatori, vates spilventiņi un citi līdzīgi priekšmeti palīdz ievērojami samazināt mikroorganismu izplatīšanās risku, jo tie tiek izmesti pēc vienas lietošanas reizes. Tā ir īpaši noderīga pieeja, ja viens un tas pats pakalpojumu sniedzējs apkalpo vairākus klientus pēc kārtas.

HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI

TIEŠSAISTES APMĀCĪBA SKAISTUMKOPŠANAS SALONU DARBINIEKIEM

 

Atkritumu apsaimniekošana un videi draudzīgums

Droša atkritumu apsaimniekošana

Droša atkritumu apsaimniekošana ir daļa no profesionālās higiēnas prakses. Asi vai bīstami instrumenti (piem., skalpeļi, adatas) ir jāizmet īpašos konteineros, lai novērstu gan nejaušas traumas, gan infekciju pārnešanu. Tāpat ar bīstamiem vai ķīmisku vielu saturošiem produktiem un produktu atliekām jārīkojas saskaņā ar vietējiem noteikumiem.

Atbildība pret vidi

Papildus higiēnas pasākumiem ir prātīgi padomāt arī par vides labklājību. Plastmasas atkritumu un vienreiz lietojamo piederumu daudzuma samazināšana ir solis ceļā uz zaļāku un ilgtspējīgāku salona darbību. Daudzi saloni jau ir pārgājuši uz videi draudzīgākiem risinājumiem, kas atbalsta gan cilvēku veselību, gan apkārtējo vidi.

 

Skaistumkopšanas produktu mikrobioloģiskā bīstamība

Baktēriju piesārņojums

Baktērijas, piemēram, Staphylococcus aureus vai Pseudomonas aeruginosa var dzīvot paslēptas skaistumkopšanas produktos, kas ir uzglabāti vai lietoti nepareizi. Šīs baktērijas var izraisīt nopietnas ādas slimības, kā arī citas veselības problēmas, ja tām tiek radīti labvēlīgi apstākļi vairošanai.

Sēnes un veidnes

Mitra vide ir ideāla sēnīšu un pelējuma vairošanās vieta. Pelējuma sēnītes var uzbrukt īpaši tiem produktiem, kas satur ūdeni (piemēram, šķidrā vai krēmveida kosmētika) un kas tiek uzglabāti nepiemērotā vietā. Šāda produkta lietošana var izraisīt ādas kairinājumu un pat infekcijas.

 

Higiēnas principi dažādos skaistumkopšanas pakalpojumos

Roku un pēdu kopšana (manikīrs, pedikīrs)

Būtiska ir pareiza manikīra un pedikīra piederumu sterilizācija pēc katras lietošanas reizes. Sēnīšu un baktēriju infekcijas viegli izplatās, ja darbarīki netiek pareizi tīrīti un uzglabāti.

Frizētava

Ķemmes, otas, šķēres un citi frizieru instrumenti ir regulāri jātīra un jādezinficē. Papildus darba instrumentiem ir svarīgi rūpēties arī par darba vides uzturēšanu, piemēram, grīdas un virsmu tīrību, lai novērstu matu un ādas atlikumu izplatīšanos.

Grima un sejas kopšanas pakalpojumi

Otas, sūkļi un aplikatori, ko izmanto, lai pieskartos sejai vai acīm, ir rūpīgi jānotīra vai jāizmanto vienreizējās lietošanas alternatīvas. Tas ievērojami samazina dažādu acu un ādas infekciju risku, ko var pārnest no viena klienta uz otru.

 

Apmācība un izpratne

Higiēnas apmācība pakalpojumu sniedzējiem

Visiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir jāzina jaunākās higiēnas prasības un vadlīnijas. Apmācības vai regulāra sevis pilnveidošana palīdz pārliecināties, ka salona darbinieki ir informēti gan par teorētiskajiem standartiem, gan ar labākajiem praktiskiem risinājumiem.

Klienta loma un informācija

Klienti varēja zināt, kādi higiēnas standarti jāievēro pirms un pēc skaistumkopšanas procedūrām. Saloni var palīdzēt palielināt cilvēku informētību, nodrošinot, piemēram, informatīvus materiālus vai vadlīnijas, kā kopt ādu mājas apstākļos un novērst nevēlamas infekcijas.

 

Kopsavilkums

Higiēna un skaistumkopšanas līdzekļu lietošana skaistumkopšanas industrijā iet roku rokā. Uzticama vide gan klientam, gan pakalpojumu sniedzējam tiek radīta, izmantojot pareizu produkta darbību, uzglabāšanu un apstrādi. Higiēnas tehnikas pielietošana ir vairāk nekā tikai pienākums – tas ir neizbēgams priekšnoteikums kvalitatīva un droša pakalpojuma sniegšanai. Regulāra apkope un rūpīga uzraudzība var novērst infekcijas un palielināt klientu apmierinātību un drošību. Tāpēc visiem skaistumkopšanas jomā strādājošajiem ir vērts apzināties higiēnas prasības un konsekventi tās izmantot savā ikdienas praksē.

 

Lasīt vairāk: MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS SALONĀ: NOZĪME UN PRAKTISKĀ ĪSTENOŠANA

TIEŠSAISTES HIGIĒNAS APMĀCĪBA SKAISTUMKOPŠANAS SALONU DARBINIEKIEM – UZTICĪBA UN DROŠĪBA

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena40 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

  • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
  • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
  • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
  • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

  • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
  • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
  • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
  • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

  • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
  • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
  • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
  • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi