Higiēnas prasības frizieru pakalpojumu sniegšanā

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Ņemot vērā arvien pieaugošo frizieru pakalpojumu popularitāti un arvien augstākas prasības to sniegšanas kvalitātei, higiēna ir īpaši svarīga. Katram frizieru pakalpojumu sniegšanas posmam, sākot no instrumentu izvēles frizieru instrumentu dezinfekcijai un sterilizēšanai līdz darba organizācijas pamatiem, ir jābūt rūpīgi pārdomātam un jāatbilst stingrām higiēnas prasībām. Kā būtu jāpieiet nolietoto instrumentu dezinfekcijai un sterilizācijai? Kādi paņēmieni ir visefektīvākie un drošākie instrumentu dezinfekcijai? Kādas ir īpašās higiēnas prasības frizierim? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atradīsiet šajā materiālā, kas paredzēts frizētavas darbiniekiem, frizieru pakalpojumu sniedzējiem un visiem tiem, kam rūp, lai klientu galvas āda un mati būtu veseli, viņiem pēc iespējas drošākā vidē. un augstas kvalitātes uzkopšanas pakalpojumi. Mūsu mērķis ir izveidot visaptverošu un praktisku rokasgrāmatu, kas palīdzētu frizieru profesionāļiem ne tikai orientēties viņu darba prasībās, bet arī sniegtu augsta līmeņa servisu saviem klientiem, vienlaikus samazinot riskus, kas saistīti ar iespējamām infekcijas slimībām un ādas problēmām.

 

Higiēnas nozīme frizieru pakalpojumos

Mūsdienu pasaulē, kur frizieru pakalpojumi ir ļoti populāri, uzsvars uz higiēnu ir kļuvis ārkārtīgi svarīgs. Šķiet, ka higiēnas prasību un noteikumu ievērošana ir ne tikai vēlams aspekts, bet arī drošības pamats gan salona darbiniekiem, gan viņu klientiem.

Kāpēc, sniedzot friziera pakalpojumus, higiēna ir svarīga?

Frizētavas higiēna ne tikai uztur telpu vizuālo estētiku un tīrību, bet arī nodrošina klientu un darbinieku veselību un labsajūtu. Tādi noteikumi kā regulāra instrumentu sterilizācija un dezinfekcijas līdzekļu lietošana novērš infekcijas slimību izplatīšanos un rada pozitīvu iespaidu, palielinot klientu uzticību frizieru pakalpojumiem.

Profesionālā higiēna frizieru pakalpojumos: klientu un darbinieku drošība

Profesionālajā frizieru higiēnā ir svarīgi ņemt vērā katru detaļu – no lietoto instrumentu un piederumu sterilizācijas līdz vispārējas higiēnas nodrošināšanai frizieru darbā. Svarīgi aspekti ietver:

 • Efektīvu dezinfekcijas līdzekļu un tehnoloģiju pielietojums, strādājot ar instrumentiem;
 • Koncentrēties uz kaitīgo mikroorganismu izplatīšanās novēršanu;
 • Klientu drošības un veselības nodrošināšana ir vissvarīgākā.

 

Higiēna friziera darbā

Frizieru pakalpojumu jomā, kur galvenais uzsvars tiek likts uz kvalitāti un rezultātu, higiēna ir būtisks aspekts, kas nodrošina klientu veselību un pārliecību. Frizētavas profesionālā higiēna, sākot ar nolietoto frizieru instrumentu sterilizāciju un beidzot ar vispārējām higiēnas prasībām, ir klientu un frizieru pakalpojumu sniedzēju attiecību uzticamības un drošības pamats. Frizētavas darbiniekiem ir jābūt profesionālām zināšanām un prasmēm ne tikai frizūru veidošanā, bet arī infekcijas slimību profilaksē, galvas ādas saudzēšanā, instrumentu un aksesuāru kopšanā.

Notekūdeņi friziera darbā: pamatprincipi

Veicot friziera darbu, primārā uzmanība tiek pievērsta normu un standartu ievērošanai. Apskatīsim higiēnas apstākļu pamatprincipus frizētavās:

 • Instrumentu sterilizācija un dezinfekcija;
 • Individuālie aizsardzības līdzekļi;
 • Darba vietas tīrība;
 • Apmācība un sertifikācija;
 • Kosmētikas produktu pārbaude;
 • Ventilācija un gaisa kondicionēšana;
 • Pārstrāde
 • Ādas slimību profilakse;
 • Klientu informēšana.

Visi šie aspekti tieši ietekmē pakalpojumu drošību un klientu apmierinātību.

Higiēnas noteikumi frizieru pakalpojumu sniegšanā

Frizieru pakalpojumu jomā higiēnas noteikumu ievērošana kļūst vēl aktuālāka, ņemot vērā profilaktiskos pasākumus, kuru mērķis ir novērst infekcijas slimību izplatību. Gan sniedzot frizieru pakalpojumus, gan veicot galvas ādas un nagu kopšanas procedūras, profesionāļiem ir stingri jāievēro higiēnas prasības, lai klientiem nodrošinātu maksimālu drošību un komfortu.

Higiēnas noteikumi ir šādi:

 1. Instrumentu dezinfekcija un sterilizācija:
  • Darbā izmantotie instrumenti (šķēres, griezēji, ķemmes) tiek dezinficēti un sterilizēti pēc katra klienta.
  • Dezinfekcijai varat izmantot īpašus šķīdumus vai ultravioletās kameras.
  • Vienreizlietojamie instrumenti, piemēram, asmeņi, pēc vienas lietošanas reizes ir jāizmet.
 2. Personīgā higiēna:
  • Pirms un pēc katras procedūras rūpīgi jānomazgā rokas.
  • Darbiniekiem jālieto cimdi, maskas un aizsargtērps, īpaši, ja tie nonāk saskarē ar ādu vai asinīm.
 3. Ventilācija:
  • Lai izvairītos no kaitīgo vielu koncentrācijas gaisā, ir jānodrošina laba ventilācija telpā.
 4. Apmācība un vadība:
  • Visiem darbiniekiem jābūt instruētiem par higiēnas noteikumiem.
  • Regulāras higiēnas apmācības un semināri palīdz uzturēt augstu profesionalitātes līmeni.
 5. Medicīniskās apskates veikšana:
  • Frizētavas darbiniekiem regulāri jāveic veselības pārbaudes, lai atklātu iespējamās slimības.

Darba vietas higiēna frizētavās?

Darba vietas higiēnas standarti frizētavās ir galvenais, lai nodrošinātu gan klientu, gan darbinieku drošību un veselību. Apskatīsim galvenos darba vietas higiēnas aspektus frizieru salonos:

 1. Darba vietas tīrība: Galda, krēsla un grīdas virsmas regulāri tiek apstrādātas ar dezinfekcijas līdzekļiem. Pēc katra klienta tiek veikta darba vieta mitrā tīrīšana.
 2. Personīgās higiēnas preces: Salvetēm, dvieļiem un citiem materiāliem, kas nonāk saskarē ar klienta ādu un matiem, jābūt vienreiz lietojamiem vai rūpīgi sterilizētiem.
 3. Pārstrādāt: Visi atkritumi, īpaši bioloģiskie atkritumi (griezti mati, izlietotās salvetes), ir jāizmet speciālos konteineros un regulāri jāapstrādā.
 4. Kosmētika un produkti:Visi lietotie kosmētikas līdzekļi jāuzglabā hermētiski noslēgtos traukos un regulāri jāpārbauda to derīguma termiņš un stāvoklis.

Šo darba vietas higiēnas principu ievērošana frizētavās nodrošina drošus un kvalitatīvus pakalpojumus, kas savukārt stiprina salona tēlu un vairo klientu uzticību.

 

Frizieru darbarīku dezinfekcija un sterilizācija

Frizieri katru dienu saskaras ar lielu skaitu klientu, no kuriem katrs cenšas ne tikai atjaunināt savu tēlu, bet arī iegūt pilnīgu drošību un higiēnu. Šajā sakarā friziera darbā priekšplānā izvirzās sanitārija un higiēna, kas kļūst par pamatu augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšanai. Saistībā ar klientu, kā arī pašu darbinieku veselību un drošību, sniedzot friziera pakalpojumus, būtiska kļūst stingra tīrības un sterilitātes normu ievērošanas kontrole.

Dezinfekcijas līdzekļi un to izmantošana frizētavā

Frizētavās liela uzmanība tiek pievērsta dezinfekcijas līdzekļu lietošanai. Profesionālā higiēna frizētavās ir vērsta uz infekcijas slimību izplatības novēršanu un droša darba nodrošināšanu frizieru pakalpojumu sniedzējiem un komfortu klientiem. Šajā sakarā frizētavas personālam profesionāli jāpielieto dezinfekcijas līdzekļi, tie jāizvēlas un jālieto pareizi, ņemot vērā dažādu instrumentu un piederumu materiālu īpašības.

Dezinfekcijas līdzekļu veidi:

 • Alkohola šķīdumi: Spirta saturs var būt dažāds, bet visbiežāk tiek izmantoti 70-90% etilspirta vai izopropilspirta saturoši šķīdumi. Viņi ātri nogalina lielāko daļu mikroorganismu uz virsmas.
 • Fenola šķīdumi: Iizturīgi pret daudziem mikroorganismiem un bieži tiek izmantoti grīdu un virsmu dezinfekcijai.
 • Kvartārā amonija savienojumi: Tiem piemīt antiseptiska iedarbība, un tos plaši izmanto instrumentu un iekārtu tīrīšanai.
 • Halogenētie dezinfekcijas līdzekļi: Piemēram, šķīdumi uz hlora vai joda bāzes. Tie ir efektīvi pret daudziem mikroorganismiem, bet var izraisīt metāla instrumentu koroziju.
 • Ūdeņraža peroksīds: Efektīva pret daudzām baktērijām un vīrusiem, bet nepieciešama ilgstoša saskare ar apstrādāto virsmu.

Dezinfekcijas līdzekļu izmantošana frizieru darbā:

 • Instrumentu dezinfekcija: Pēc katra klienta visi instrumenti (šķēres, ķemmes, griešanas mašīnas utt.) ir rūpīgi jāiztīra un jāapstrādā ar dezinfekcijas līdzekli. Šajā gadījumā ir jāievēro produkta saskares laiks ar instrumentu, kas norādīts lietotāja rokasgrāmatā.
 • Darba apstrāde: Pēc katras procedūras galds, krēsls un apkārtējā zona jāapstrādā ar dezinfekcijas šķīdumu.
 • Grīdu un virsmu dezinfekcija: Darba dienas beigās nepieciešams veikt ģenerāltīrīšanu, ieskaitot visu pieejamo virsmu dezinfekciju.
 • Apstrādes tvertnes un citas iekārtas: Regulāri jādezinficē arī visas bļodas, trauki un citi konteineri, kuros var būt kosmētikas vai ūdens paliekas.

Frizieru pakalpojumu instrumentu sterilizācijas tehnoloģijas

Sniedzot frizieru pakalpojumus, higiēna ir ārkārtīgi svarīga. Process ietver:

 1. Efektīvu tehnoloģiju pielietošana instrumentu dezinfekcijai;
 2. Instrumentu materiālu un specifisku pakalpojumu atbilstošu sterilizācijas metožu izvēle;
 3. Regulāra sterilizācijas un dezinfekcijas metožu efektivitātes pārbaude;
 4. Personāla un klientiem sniegto pakalpojumu drošas darbības nodrošināšana;
 5. Higiēnas noteikumu ievērošana visos frizieru pakalpojumu sniegšanas aspektos.

Šāda pieeja nodrošina augstu profesionālās higiēnas līmeni un samazina riskus, kas saistīti ar infekciju un ādas slimību izplatību klientu un frizētavu darbinieku vidū.

Drošas darba vides nepieciešamība frizētavās

Drošs darbs frizētavās lielā mērā ir atkarīgs no profesionālās higiēnas un atbilstošu darba apstākļu nodrošināšanas profesionāļiem. Frizieru darbam ir īpaša vieta veselības aprūpes kontekstā, jo ikdienā speciālisti nodarbojas ar cilvēka galvas ādu, matiem un nagiem. Frizieram ir nepieciešami skaidri organizēti darba procesi un vide darbam, kam nepieciešama iebūvēta instrumentu dezinfekcijas un sterilizācijas sistēma, dezinfekcijas līdzekļu lietošana un tīrības uzturēšana friziera darba vietā. Frizētavas mēbelēm un citiem aksesuāriem jāatbilst noteiktiem kvalitātes un drošības standartiem, nodrošinot komfortu un drošību gan speciālistam, gan viņa klientiem.

Prasības darbam ar klientiem

Īpašu higiēnas prasību ievērošana, veicot friziera darbu, prasa īpašu uzmanību detaļām. Friziera sanitārija ietver ne tikai instrumentu un piederumu tīrības uzturēšanas pasākumus, bet arī aizsardzību pret infekcijas slimībām. Būtisks aspekts šajā kontekstā ir pareizs darbs ar klientiem un ādas slimību profilakse, kas rodas saskarsmē ar dažādiem darbā izmantojamiem instrumentiem un iekārtām. Darbs ar klientiem ietver:

 1. Konsultācija pirms procedūras: Pirms darba uzsākšanas ar klientu tiek veikta konsultācija, lai noskaidrotu viņa vēlmes un noskaidrotu iespējamās alerģijas vai citas medicīniskās kontrindikācijas.
 2. Roku higiēna: Pirms darba ar katru klientu tehniķiem regulāri jāmazgā rokas ar ziepēm un jālieto dezinfekcijas līdzekļi.
 3. Vienreizlietojamie materiāli: Sazinoties ar klientu, izmantojiet vienreizējās lietošanas halātus, dvieļus, cimdus un citus piederumus.
 4. Klientu aizsardzība: Izmantojiet aizsarglīdzekļus, piemēram, lentes vai maskas, lai novērstu ķīmisku kontaktu ar klienta ādu vai acīm.

Lasīt vairāk: Higiēnas prasības frizieru pakalpojumu sniegšanā

Kopsavilkums

Pamatojoties uz higiēnas jautājumiem frizieru darbā, nepieciešams uzsvērt stingras prasību un noteikumu ievērošanas nozīmi, lai nodrošinātu drošu frizieru darbu un klientu veselību. Profesionālā frizieru higiēna, tostarp rūpīga instrumentu sterilizācija un pareiza darba vietas organizēšana, joprojām ir uzmanības centrā, lai novērstu ādas slimības un nodrošinātu frizieru pakalpojumu kvalitāti. Tā kā frizieru pakalpojumu popularitāte turpina pieaugt, stingra kontrole un pārbaudītu dezinfekcijas paņēmienu un tehnoloģiju pielietošana ir veiksmīgas un drošas darbības atslēga šajā nozarē.

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi