Higiēnas prasības skaistumkopšanas salonos

Ievads

Frizieru pakalpojumu sniegšana ir ne tikai māksla, bet arī atbildība. Frizētavā ir liela cilvēku mainība, un dažādi cilvēki saskaras ar vieniem un tiem pašiem instrumentiem. Tāpēc higiēnas prasību ievērošana ir ārkārtīgi svarīga, lai novērstu infekciju izplatīšanos un saglabātu klientu veselību. Klientiem piedāvātajam pakalpojumam jābūt ne tikai estētiski pievilcīgam, bet arī drošam. Viens no svarīgākajiem aspektiem šajā jomā ir higiēnas prasību izpilde. Šķiet vienkārši, bet bieži vien nenovērtēts – higiēnas nodrošināšana ir būtiska ne tikai klientu veselībai, bet arī uzņēmuma reputācijai un profesionalitātei. Kāpēc tas ir tik svarīgi un kāda nozīme ir minimālajām higiēnas prasībām?

 

Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai

Kāpēc frizieriem ir svarīgi ievērot higiēnas prasības?

Klientu veselība un drošība

Klientu veselība ir prioritāte. Minimālās higiēnas prasības nodrošina, ka klientiem netiek nodotas slimības vai infekcijas. Efektīva dezinfekcija un sterilizācija ir galvenais, lai novērstu infekcijas izplatīšanos matu griešanas, krāsošanas vai citu pakalpojumu laikā. Piemēram, nepietiekama instrumentu tīrīšana var izraisīt galvas ādas infekciju vai pat matu izkrišanu, kas klientiem var radīt sāpes un diskomfortu.

Higiēna ir īpaši svarīga, ja no saskares ar ādu nav iespējams izvairīties. Piemēram, skūšanās vai sejas kopšanas laikā frizieri nonāk tiešā saskarē ar klienta ādu. Tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai viņu rokas un instrumenti būtu tīri un dezinficēti, lai novērstu ādas bojājumus vai infekcijas pārnešanu.

 

Korporatīvā tēla dizains

Laba reputācija ir panākumu atslēga. Frizieru pakalpojumu sniegšana ir pakalpojums, kas lielā mērā ir atkarīgs no mutes mutes reklāmas. Klienti meklē uzticamu un profesionālu servisu, un higiēna ir viens no pirmajiem aspektiem, kam viņi pievērš uzmanību. Ja frizieris nenodrošina minimālo higiēnas standartu ievērošanu, tas var sabojāt viņu reputāciju un uzticamību un piesaistīt klientus konkurentiem.

 

Juridiskās prasības un atbildība

Juridiskās sekas ir nopietnas. Daudzās valstīs, tostarp Igaunijā, uz frizieriem attiecas stingras higiēnas prasības un noteikumi. Ja frizieri neievēros šīs prasības, tas var izraisīt dažādas sekas, tostarp naudas sodus, licences atņemšanu vai pat tiesvedību. Turklāt klientiem var būt tiesības iesniegt sūdzību, ja viņi uzskata, ka pakalpojuma laikā radušās veselības problēmas.

 

Darbinieku veselība un drošība

Darbinieku veselība ir uzņēmuma vērtība. Frizieri lielu dienas daļu pavada tiešā saskarsmē ar klientiem. Tāpēc ir obligāti jānodrošina darbinieku aizsardzība pret iespējamām infekcijām. Ja frizieris neievēro minimālos higiēnas standartus, darbinieki var tikt pakļauti riskam un var ciest no veselības problēmām, kas var ietekmēt viņu darba spējas un vispārējo labklājību.

higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai: Kādas higiēnas prasības jāievēro?

Frizētava ir vieta, kur cilvēki meklē ne tikai skaistumu, bet arī rūpes un uzticību. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai frizieri stingri ievērotu higiēnas prasības. Pareiza higiēnas prakse nodrošina ne tikai klientu veselību un drošību, bet arī rada patīkamu un profesionālu vidi.

 • Ir svarīgi regulāri dezinficēt instrumentus. Darbarīki, piemēram, šķēres, ķemmes un skūšanās instrumenti, ir jātīra un jādezinficē pēc katras lietošanas reizes. Tas nodrošina, ka iespējamās baktērijas vai vīrusi netiek pārnesti no viena klienta uz otru.

Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM INSTRUMENTU TĪRĪBA 

 • Frizieriem jāvalkā tīras drēbes. Tīra apģērba valkāšana ir svarīga higiēnas sastāvdaļa, jo tā palīdz novērst iespējamu piesārņojumu un infekcijas izplatīšanos.
 • Salona telpām jābūt tīrām un sakārtotām. Regulāra tīrīšana un dezinfekcija palīdz novērst baktēriju un sēnīšu izplatīšanos un rada patīkamu vidi klientiem.
 • Personīgā higiēna ir ārkārtīgi svarīga. Frizieriem jābūt tīrām rokām un, ja nepieciešams, jāvalkā aizsargcimdi, lai novērstu infekciju izplatīšanos. Frizieriem arī jāizvairās strādāt slima laikā, lai neinficētu klientus.

Skaistumkopšanas kursi: MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANĀ

 

Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪ 

 

Kopsavilkums

Higiēnas prasības skaistumkopšanas speciālistiem frizētavā ir ārkārtīgi svarīgas, lai nodrošinātu klientu veselību un drošību. Minimālās higiēnas prasības ir regulāra instrumentu dezinfekcija, tīru apģērbu valkāšana, regulāra salona telpu uzkopšana un personīgās higiēnas ievērošana. Šie pasākumi palīdz novērst infekciju izplatīšanos un nodrošina patīkamu vidi gan klientiem, gan frizieriem. Higiēnas prasību ievērošana liecina par profesionalitāti un cieņu pret klientiem un ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka frizētavas reputāciju un uzticamību. Tāpēc svarīgi, lai frizieri apzinātos higiēnas prasības un tās stingri ievērotu savā ikdienas darbā.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi