Higiēnas prasības skaistumkopšanas dienestiem – āpēc ir svarīgi?

Ievads

Skaistumkopšanas pakalpojumu joma ir pilna ar daudzveidību un dažādiem pakalpojumiem, sākot no sejas kopšanas līdz matu griezumiem un manikīram un pedikīram. Taču šādas dažādības vidū ir viena svarīga kopīga iezīme – higiēnas prasību ievērošana. Higiēnas ievērošana ir obligāta un būtiska, lai nodrošinātu klientu drošību un pakalpojumu kvalitāti. Šajā rakstā sīkāk aplūkosim higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu jomā un kāpēc tās ir nepieciešamas.

Svarīgas higiēnas prasības

 • Roku higiēna: Pirms katras apkalpošanas rokas rūpīgi jānomazgā un jādezinficē.
 • Instrumentu tīrība: Visiem izmantotajiem instrumentiem, sākot no šķērēm un beidzot ar sukām, jābūt pareizi iztīrītiem un dezinficētiem.
 • Individuālie aizsardzības līdzekļi: Skaistumkopšanas darbiniekiem jāvalkā atbilstoši individuālie aizsardzības līdzekļi, piemēram, cimdi un maskas, ja to prasa pakalpojuma raksturs.
 • Dezinfekcija un tīrīšana: Visas darba virsmas regulāri jādezinficē, lai nodrošinātu tīrību un novērstu inficēšanās risku.

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS APMĀCĪBAS SKAISTUMPALĪDZĒJIEM UN PERSONĪGO PAKALPOJUMU SNIEDZĒTĀJIEM

 

Kāpēc higiēnas prasības ir būtiskas?

Profesionāļi, kas darbojas skaistumkopšanas pakalpojumu jomā, saskaras ar klientu ādu, matiem un nagiem, kas padara higiēnu īpaši svarīgu. Šeit ir daži no galvenajiem iemesliem, kāpēc higiēna ir svarīga:

 1. Klientu drošība: Higiēnas prasību ievērošana ir tieši saistīta ar klientu drošību. Slikta higiēna var izraisīt ādas kairinājumu, infekcijas un citus veselības apdraudējumus.
 2. Reputācija un uzticamība: Klienti meklē pakalpojumu sniedzējus ar augstu reputāciju un uzticamību. Higiēnas standartu ievērošana liecina par profesionalitāti un vairo pakalpojumu sniedzēja reputāciju.
 3. Juridiskā prasība: Daudzas valstis, tostarp Igaunija, ir noteikušas stingras higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu jomā. Šo prasību neievērošana var izraisīt naudas sodu un pat pakalpojuma atteikumu.
 4. Infekciju profilakse: Skaistumkopšanas darbinieki bieži saskaras ar dažādām ādas infekcijām vai slimībām. Higiēnas prasību ievērošana palīdz novērst infekciju izplatīšanos, aizsargājot abas puses.

 

Kopsavilkums

Higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumu jomā ir ētisks pienākums un būtiska klientu drošībai, pakalpojumu sniedzēju reputācijai un tiesību aktu prasību izpildei. Šim nolūkam obligāti jāiziet pakalpojumu sniedzējiem paredzētas higiēnas apmācības.Rūpīga roku higiēna, darba instrumentu tīrība un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana ir tikai daži svarīgi aspekti, kam jāpievērš uzmanība. Tikai pareizi ievērojot šos standartus, mēs varam nodrošināt kvalitatīvus un drošus skaistumkopšanas pakalpojumus.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi