Higiēnas etiķete – Klepus etiķete

Ievads

Pareizas aizsardzības pret klepu ievērošana ir pieklājības un sociālās atbildības izpausme, īpaši situācijā, kad infekcijas slimības var viegli izplatīties. Pareiza klepus profilakse ir ne tikai individuāls profilakses pasākums, bet arī veids, kā izrādīt rūpes un cieņu pret apkārtējiem. Šajā rakstā mēs izpētīsim klepus nomākšanas nozīmi, pareizos paņēmienus un to, kāpēc tā ir tik svarīga mūsu ikdienas dzīvē.

 

Higiēnas nozīme

Infekcijas izplatīšanās novēršana: Klepus etiķetes ievērošana ir svarīgs veids, kā novērst infekcijas slimību izplatīšanos. Ar gaisā esošām slimībām, piemēram, gripu vai vīrusiem, var izplatīties ar pilienu palīdzību. Pareizas higiēnas prasības palīdz samazināt infekcijas risku.

 • Rūpes par citiem: Pareiza aizsardzība pret klepu ir rūpju un cieņas izpausme pret citu cilvēku veselību. Ikviens vēlas izvairīties no saslimšanas, un klepus profilakses praktizēšana liecina par rūpēm par citu labklājību.
 • Sociālā norma: Pareizas aizsardzības pret klepu ievērošana ir arī sociāla norma, īpaši sabiedriskās vietās, sabiedriskajā transportā un medicīnas iestādēs. Tas palīdz radīt veselīgu un drošu vidi ikvienam.

 

Higiēnas izglītība – Klepus etiķete

 1. Izmantojiet apakšdelma iekšējo pusi: Kad jūtat, ka sākas klepus, pagrieziet seju uz apakšdelma iekšpusi. Tas palīdz ierobežot pilienu izplatīšanos.
 2. Izmantojiet kabatlakatiņu: Ja jums ir pa rokai kabatlakats, izmantojiet to klepojot, šķaudot vai šņaucot. Nekavējoties izmetiet izlietoto kabatlakatiņu miskastē un nomazgājiet rokas.
 3. Izvairieties no saskares ar rokām: Nelietojiet rokas, lai aizsegtu vai pieskartos mutei vai degunam. Infekcijas var ātri izplatīties caur rokām.
 4. Tūlītējas roku mazgāšanas nozīme: Pēc klepošanas vai šķaudīšanas rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni vismaz 20 sekundes. Ja tas nav iespējams, izmantojiet dezinfekcijas roku želeju.

 

Kopsavilkums

Pareizas klepus etiķetes ievērošana ir vienkāršs, bet spēcīgs veids, kā palīdzēt samazināt infekcijas slimību izplatību un izrādīt rūpes par citiem. Tā ir sabiedrības norma, kas mums visiem būtu jāievēro savā ikdienas dzīvē, īpaši situācijās, kad atrodamies citu cilvēku tuvumā. Mācīšanās pareizi turēt klepu, apzinoties apakšdelma iekšpuses izmantošanu un roku mazgāšanas nozīmi, palīdz mums radīt veselīgāku un drošāku vidi sev un citiem. Rūpēsimies viens par otra veselību, ievērojot vienkāršus, bet svarīgus klepus profilakses norādījumus.

 

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi