Higiēnas nozīme skaistumkopšanas profesionāļiem

Ievads

Skaistumkopšanas pakalpojumu joma ir augošs uzņēmums, kas klientiem sniedz skaistumkopšanas un ādas kopšanas pakalpojumus. Svarīga šīs nozares sastāvdaļa ir higiēnas standartu uzturēšana, kas nodrošina klientu drošību un labklājību. Mūsdienās kosmetologiem tiek izvirzītas stingras higiēnas prasības, lai novērstu infekciju izplatīšanos un nodrošinātu pakalpojumu kvalitāti. Šajā rakstā mēs aplūkojam svarīgas higiēnas prasības kosmetologiem un apspriežam skaistumkopšanas darbinieku higiēnas apmācību.

 

Higiēnas prasības skaistumkopšanas speciālistiem

Higiēnai ir izšķiroša nozīme kosmetologa darbā, jo tā tieši ietekmē klientu veselību un drošību. Tīri instrumenti un rūpīgi ievēroti higiēnas protokoli palīdz novērst inficēšanās risku un nodrošina klientiem patīkamu un drošu pieredzi.

Jēdzieni

 • Dekontaminācija – tā ietver tīrīšanu, dezinfekciju un sterilizāciju, t.i., visas darbības, kuru laikā no virsmām un darba instrumentiem tiek noņemti vai iznīcināti patogēni, lai tie būtu droši klientam un darbiniekam/pakalpojuma sniedzējam.
 • Tīrīšana – mehāniska darbība, kas noņem organiskos netīrumus un putekļus un līdz ar to lielāko daļu mikroorganismu (apm. 80%). Notīrītā virsma ir vizuāli tīra.
 • Dezinfekcija – mikroorganismu iznīcināšana no nedzīviem priekšmetiem ar fizikālām procedūrām vai ķīmisku vielu izmantošanu. Baktēriju sporas (sporas) un rezistentie mikrobi var saglabāt savu dzīvotspēju.
 • Sterilizācija – pilnīga mikrobu un to sporu iznīcināšana ar fizikālām procedūrām vai ķīmiskām vielām.

 

Pamatojoties uz infekcijas pārnešanas risku, virsmas un darbarīkus iedala trīs dažādās riska grupās:

Mazs risks “nekritiski priekšmeti”

Iekārtas, instrumenti, virsmas, kas nesaskaras ar klientu (piemēram, grīdas, sienas, izlietnes)

Nepieciešamie līdzekļi: Tīrīšana

Vidējs risks “daļēji kritiski priekšmeti”

Atkārtoti lietojamas ierīces un instrumenti, kas saskaras ar klienta ādu, bet neiekļūst ādā vai gļotādās (piem., matu sukas, nagu vīles, pincetes utt.)

Nepieciešamie līdzekļi:Tīrīšana un dezinfekcija

Augsta riska “kritiskie priekšmeti”

Atkārtoti lietojami instrumenti un aprīkojums, kas caurdur klienta ādu vai gļotādu (piem., ķirurģiskie instrumenti, adatas, skalpeļi utt.)

Nepieciešamie līdzekļi:Tīrīšana, dezinfekcija un sterilizācija

 

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS SALONOS 

 

Svarīgi aspekti

Roku mazgāšana un dezinfekcija: Viena no svarīgākajām higiēnas prasībām kosmetologiem ir pareiza roku mazgāšana un dezinfekcija pirms katras procedūras. Tas samazina mikrobu izplatību un pasargā klientus no iespējamām infekcijām.

Darba virsmu dezinfekcija: Kosmetologiem ir svarīgi nodrošināt, lai visas darba virsmas un instrumenti pēc katras lietošanas reizes tiktu pareizi dezinficēti. Tas novērš baktēriju un vīrusu izplatīšanos un nodrošina klientiem tīru vidi.

Vienreizējās lietošanas piederumu izmantošana: Dažām procedūrām ir jāizmanto vienreizējās lietošanas piederumi, piemēram, šļirces vai adatas. Kosmetologiem ir jānodrošina, lai šie piederumi būtu sterili un pareizi iepakoti, lai izvairītos no iespējamā infekcijas riska.

 

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā kursi

Higiēnas apmācības kosmetologiem un citiem skaistumkopšanas pakalpojumu darbiniekiem sniedz nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai savā darbā ievērotu augstākus higiēnas standartus. Apmācības aptver tādas tēmas kā roku mazgāšanas tehnika, dezinfekcijas metodes, darba virsmas tīrīšana un vienreizējās lietošanas līdzekļu pareiza lietošana un iznīcināšana un citas. Svarīgi, lai kosmetologi regulāri piedalītos šādās apmācībās, lai būtu lietas kursā par jaunākajām higiēnas prasībām un nodrošinātu servisa kvalitāti.

 

Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪ 

 

Kopsavilkums

Higiēnas prasību ievērošana ir būtiska kosmetologa darbā, lai nodrošinātu klientu drošību un labsajūtu. Pareiza roku mazgāšana, darba virsmu dezinfekcija un sterilu piederumu lietošana ir tikai daži no svarīgākajiem aspektiem, kas jāievēro kosmetologiem. Turklāt svarīgi regulāri piedalīties higiēnas apmācībās, lai būtu lietas kursā par jaunākajiem standartiem un nodrošinātu apkalpošanas kvalitāti. Rūpīga higiēnas prasību ievērošana palīdz veidot uzticamu reputāciju un nodrošināt klientu apmierinātību kosmetologa darbā.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi