Veselības un drošības nodrošināšana, ievērojot higiēnas standartus

Ievads

Veselības un drošības nodrošināšana ir svarīga visa darba un ikdienas dzīves sastāvdaļa. Tas ir īpaši svarīgi skaistumkopšanā, kur tīrība un higiēna ir galvenais, lai novērstu infekciju un slimību izplatīšanos. Higiēnas standartu ievērošana nav tikai ieteikums, bet gan būtiska prakse, kas aizsargā gan pakalpojuma sniedzēju, gan klientu. Šajā rakstā mēs aplūkojam, kā higiēnas pasākumi palīdz novērst infekcijas un slimības, un sniedzam piemērus par izplatītām infekcijām un to profilaksi skaistumkopšanā.

 

Kā higiēnas pasākumi novērš infekcijas un slimības?

Higiēnas pasākumu ievērošana palīdz samazināt mikroorganismu izplatību. Mikroorganismi, piemēram, baktērijas, vīrusi un sēnītes, var izplatīties tiešā kontaktā vai caur piesārņotām virsmām, instrumentiem un materiāliem. Ievērojot pareizu higiēnu un dezinfekciju, šos riskus var ievērojami samazināt.

 

Roku mazgāšana un dezinfekcija

Roku mazgāšana ir vissvarīgākais un vienkāršākais veids, kā novērst infekciju izplatīšanos. Arodveselības un drošības standarti nosaka, ka skaistumkopšanas speciālistiem ir jāmazgā rokas pirms un pēc katra klienta apkalpošanas, kā arī pēc jebkāda iespējamā piesārņojuma. Ieteicams lietot arī roku dezinfekcijas līdzekli uz spirta bāzes.

Roku mazgāšanas procesā jāiekļauj silta ūdens un ziepju lietošana, roku kārtīga berzēšana vismaz 20 sekundes, tostarp starp pirkstiem un zonām zem nagiem. Roku mazgāšana tiek pabeigta, rūpīgi nosusinot ar tīru dvieli vai papīra dvieli. Šī vienkāršā darbība palīdzēs noņemt lielāko daļu patogēnu uz rokām.

 

Instrumentu un virsmu dezinfekcija

Visi instrumenti un virsmas, kas nonāk saskarē ar klienta ādu, ir pienācīgi jātīra un jādezinficē. Piemēram, manikīra un pedikīra piederumiem, skūšanās instrumentiem, pincetēm un kosmētikas otām jābūt tīrām un jādezinficē pēc katras lietošanas reizes. Tas palīdz novērst patogēnu pārnešanu no viena klienta uz otru.

Dezinfekcijai var izmantot īpašus dezinfekcijas līdzekļus, kas paredzēti izmantošanai medicīnā un kosmētikā. Svarīgi ir arī ievērot ražotāja norādījumus par dezinfekcijas līdzekļu atšķaidīšanu un lietošanu. Dezinficējot virsmas, īpaša uzmanība jāpievērš vietām, kas nonāk ciešā saskarē, piemēram, durvju rokturiem, darba virsmām un klientu krēsliem.

 

Vienreiz lietojamu priekšmetu lietošana

Daudzās skaistumkopšanas procedūrās, piemēram, vaksācijā un manikīrā, tiek izmantoti vienreizlietojamie instrumenti, piemēram, cimdi, lāpstiņas un nagu vīles. Vienreiz lietojamu ierīču lietošana ievērojami samazina inficēšanās risku, jo tās netiek izmantotas vairāk kā vienu reizi, tādējādi novēršot savstarpējas inficēšanās iespēju.

 

Biežākās infekcijas un to profilakse skaistumkopšanā

Skaistumkopšanā var rasties daudzas infekcijas, ja netiek pareizi ievēroti higiēnas pasākumi. Šeit ir dažas izplatītas infekcijas un veidi, kā tās novērst.

 

Nagu un ādas sēnīšu infekcijas

Sēnīšu infekcijas ir izplatītas skaistumkopšanas jomā, īpaši manikīrā un pedikīrā. Šīs infekcijas var rasties, ja izmantotie instrumenti nav pietiekami dezinficēti. Lai novērstu sēnīšu infekciju, visi nagu instrumenti un virsmas ir rūpīgi jāiztīra un jādezinficē. Turklāt katram klientam ir jāizmanto personīgie vai vienreizējie instrumenti.

Nagu un ādas sēnīšu infekciju profilakse ietver arī rūpīgu darba vietas un instrumentu žāvēšanu, jo mitrums veicina sēnīšu augšanu. Nagu birstēm un instrumentiem jābūt personiskiem, jo ​​sēnīšu infekcijas var izplatīties arī ar kosmētikas līdzekļiem.

 

Bakteriālas infekcijas

Staphylococcus aureus un citas baktērijas var izraisīt ādas infekcijas, kas var būt ļoti sāpīgas un grūti ārstējamas. Bakteriālas infekcijas var izplatīties ar piesārņotiem instrumentiem, dvieļiem vai virsmām. Lai novērstu šīs infekcijas, pārliecinieties, ka visi instrumenti un virsmas ir pareizi notīrītas un dezinficētas. Turklāt ir svarīgi izvairīties no atklātu brūču un ādas bojājumu saskares ar piesārņotām virsmām.

Papildus instrumentu un virsmu dezinfekcijai ir svarīgi, lai skaistumkopšanas salonos tiktu izmantoti vienreizējās lietošanas dvieļi vai nodrošinātu to regulāru mazgāšanu augstā temperatūrā. Jāuzmanās arī, lai visas atvērtās brūces tiktu nosegtas ar piemērotiem pārsējiem vai plāksteriem, lai novērstu bakteriālu infekciju izplatīšanos.

 

Vīrusu infekcijas

Vīrusi, piemēram, herpes simplex, var izplatīties tiešā saskarē ar ādu vai ar piesārņotiem instrumentiem. Piemēram, lūpu krāsa vai lūpu birstīte var izplatīt herpes vīrusu, ja tās netiek pareizi notīrītas. Lai novērstu vīrusu infekciju, visi instrumenti un kosmētika ir rūpīgi jāiztīra un jādezinficē, un, kad vien iespējams, jāizmanto vienreizējās lietošanas instrumenti.

Turklāt skaistumkopšanas saloniem jāizvairās no produktu koplietošanas starp klientiem un jānodrošina, lai visi kosmētikas līdzekļi būtu individuāli. Piemēram, lūpu krāsas, skropstu tušas un acu zīmuļus drīkst lietot tikai vienam klientam vai rūpīgi dezinficēt pirms lietošanas citam klientam.

 

Vīrusa novēršana

Svarīgi arī skaistumkopšanas salonos nodrošināt vispārējo gaisa higiēnu un ventilāciju, jo vīrusi var izplatīties arī pa gaisu. Pareizas ventilācijas un gaisa attīrīšanas sistēmas palīdz samazināt vīrusu daļiņu koncentrāciju gaisā. Ieteicams lietot arī aizsargmasku, īpaši veicot procedūras, kurās nepieciešams strādāt tuvu klienta sejai.

 

Pastāvīga higiēnas pasākumu uzraudzība un uzlabošana

Lai nodrošinātu higiēnas pasākumu efektivitāti, ir svarīgi, lai skaistumkopšanas salonos būtu nepārtraukta uzraudzības sistēma. Tas ietver regulāras apmācības un higiēnas standartu pārskatīšanu, lai nodrošinātu personāla informētību un prasmes. Ir arī lietderīgi sagatavot kontrolsarakstus un grafikus higiēnas procedūrām, lai visas nepieciešamās darbības tiktu veiktas pareizi un laikā.

Kopsavilkums

Atbilstība higiēnas standartiem ir būtiska veselībai un drošībai gan skaistumkopšanā, gan ikdienā. Pareiza roku mazgāšana, instrumentu un virsmu dezinfekcija un personīgo vai vienreizlietojamo instrumentu izmantošana palīdz novērst infekciju un slimības. Higiēnas pasākumu īstenošana būtiski samazina mikroorganismu izplatību un aizsargā gan pakalpojuma sniedzēju, gan klientu. Tādējādi higiēnas standartu ievērošana ir galvenais, lai skaistumkopšanā radītu drošu un veselīgu vidi. Regulāras apmācības un pastāvīga higiēnas pasākumu uzraudzība nodrošina, ka visi darbinieki ir informēti par labāko praksi un spēj nodrošināt drošu un veselīgu pakalpojumu saviem klientiem.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi