Minimālo higiēnas prasību nozīme – apzināšanās

Ievads

Skaistumkopšanas un kosmētikas pasaule nepārtraukti mainās, un pastāvīgi parādās jaunas tendences un tehnoloģijas. Bet viens aspekts, kas vienmēr paliek nemainīgs, ir higiēnas nozīme. Minimālo higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas nozarē ir būtiska gan pakalpojumu sniedzējiem, gan klientiem. Šajā rakstā aplūkoti svarīgi higiēnas standarti, kas jāzina un jāievēro skaistumkopšanas kursu dalībniekiem.

 

Minimālais higiēnas prasību nozīme skaistumkopšanas pakalpojumos

Higiēnas prasības skaistumkopšanas jomā nav tikai ieteikumi: tie ir nepieciešami, lai nodrošinātu klienta un pakalpojuma sniedzēja veselību un drošību. Kosmētiskās procedūras, neatkarīgi no tā, vai tās ir ādas kopšana, manikīrs vai frizieris, bieži ietver tiešu saskari ar klienta ādu un dažreiz ar atvērtām brūcēm vai bojātiem audiem. Ja netiek ievērota higiēna, baktērijas un citi patogēni var viegli izplatīties, izraisot infekcijas un citas veselības problēmas.

Kam vajadzīgas higiēnas zināšanas?

 1. Studenti un kursu dalībnieki: Ikvienam, kurš vēlas strādāt skaistumkopšanas nozarē, ir rūpīgi jāsaņem higiēnas apmācība. Tas ietver gan profesionālo skolu audzēkņus, gan kvalifikācijas paaugstināšanas dalībniekus. Higiēnas zināšanas un prasmes ir tikpat svarīgas kā to iegūtās tehniskās prasmes.
 2. Skaistumkopšanas speciālisti: Jau strādājošajām skaistumkopšanas dežurantēm pastāvīgi jāpapildina zināšanas par higiēnas standartiem. Jauni pētījumi un tehnoloģijas var ieviest izmaiņas paraugpraksē, tāpēc pastāvīga mācīšanās un atjaunināšana ir būtiska.
 3. Skaistumkopšanas salonu īpašnieki un vadītāji: Skaistumkopšanas salonu vadītāji ir atbildīgi par to, lai visi darbinieki ievērotu higiēnas prasības. Tas ietver salona tīrības nodrošināšanu, kā arī personāla apmācību. Īpašniekiem ir jānodrošina, lai visi instrumenti un aprīkojums būtu pareizi sterilizēti un salons atbilstu visiem noteikumiem.

 

Kapēc ir tik svarīgas higiēnas zināšanas?

Veselības un drošības nodrošināšana

Higiēnas prasību pārzināšana un ievērošana palīdz novērst infekciju izplatīšanos. Baktērijas, vīrusi un sēnītes var izplatīties caur instrumentiem, virsmām un pat pakalpojumu sniedzēja rokām. Piemēram, ja manikīra vai pedikīra instrumenti nav pareizi sterilizēti, tie var pārnēsāt bīstamus patogēnus, kas var izraisīt infekcijas gan pakalpojumu sniedzējam, gan klientam.

Profesionalitāte un uzticamība

Klienti sagaida, ka kosmetologi ievēros augstus higiēnas standartus. Skaistumkopšanas darbinieks, kurš strādā higiēniski, izrāda profesionalitāti un cieņu pret savu klientu veselību. Tas palielina klientu uzticību un apmierinātību, kas ir ārkārtīgi svarīgi klientu noturēšanai un pozitīvai novirzīšanai.

Atbilstība noteikumiem

Daudzās valstīs, tostarp Igaunijā, ir noteikti stingri higiēnas noteikumi un standarti darbam skaistumkopšanas jomā un skaistumkopšanas salona vadīšanai. Šo noteikumu pārkāpšana var beigties ar naudas sodu, licences zaudēšanu vai pat salona slēgšanu. Tāpēc ir svarīgi, lai visi skaistumkopšanas dienesti un salonu īpašnieki būtu informēti par spēkā esošajiem noteikumiem un tos ievērotu.

 

Galvenās humānās higiēnas prasības

 1. Personīgā higiēna: Katram kosmetologam ir jārūpējas par savu personīgo higiēnu. Tas ietver roku mazgāšanu pirms un pēc katra klienta, tīru un kārtīgu darba apģērbu un individuālo aizsardzības līdzekļu, piemēram, cimdu un masku lietošanu, ja nepieciešams.
 2. Tīrīšanas instrumenti un aprīkojums: Visi instrumenti un aprīkojums, kas nonāk saskarē ar klientiem, ir pareizi jātīra un jāsterilizē. Tas ietver arī vienreizlietojamo instrumentu izmantošanu, ja iespējams, un atkārtoti lietojamo instrumentu dezinfekciju.
 3. Darba virsmu tīrīšana: Darba virsmām jābūt tīrām un dezinficētām pirms un pēc katra klienta. Tas samazina patogēnu izplatīšanās risku no virsmas uz virsmu un pēc tam uz nākamo klientu.
 4. Atkritumu apsaimniekošana: Skaistumkopšanas darbiniekiem jāievēro atkritumu apsaimniekošanas noteikumi, īpaši attiecībā uz asiem un infekcioziem atkritumiem. Lai nodrošinātu drošību un novērstu piesārņojumu, ir nepieciešami īpaši konteineri un apstrādes procedūras.

 

Kopsavilkums

Higiēna ir viens no svarīgākajiem aspektiem skaistumkopšanas kursos un praksē. Atbilstoši higiēnas standarti aizsargā gan pakalpojumu sniedzējus, gan klientus, samazinot inficēšanās risku un citas veselības problēmas. Visiem cilvēkiem, kas strādā vai studē skaistumkopšanas nozarē, ir jāzina un jāievēro šīs prasības, lai nodrošinātu drošu un profesionālu servisu. Higiēnas ievērošana ir ne tikai pienākums, bet arī cieņa pret klientu un savu veselību.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi