Higiēnas prasību noteikumi un standarti

Ievads

Skaistumkopšanas pakalpojumi ir strauji augoša un popularitāti gūstoša joma Latvijā, kas ietver plašu pakalpojumu klāstu, piemēram, friziera, kosmētikas, manikīra, pedikīra, masāžas un ķermeņa kopšanas pakalpojumu klāstu. Šādu pakalpojumu sniegšanai ir nepieciešami augsti higiēnas standarti, lai nodrošinātu klientu drošību un apmierinātību. Higiēnas standartu ievērošana ir būtiska, lai novērstu infekcijas slimību izplatību un nodrošinātu pakalpojumu kvalitāti. Šajā rakstā mēs apspriežam higiēnas prasības, noteikumus un standartus skaistumkopšanas nozarē Latvijā, uzsverot to nozīmi gan pakalpojumu sniedzēju, gan klientu veselības aizsardzībā.

 

Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumos

Personīgā higiēna

Skaistumkopšanas pakalpojumu nozarē svarīga sastāvdaļa ir personīgā higiēna. Pakalpojumu sniedzējiem jātur rokas tīras, regulāri jāmazgā un jālieto antiseptiķi. Svarīgi arī valkāt tīru un kārtīgu darba apģērbu, lai novērstu netīrumu un mikroorganismu izplatīšanos. Frizieriem, kosmetologiem un citiem skaistumkopšanas darbiniekiem ir jānodrošina, lai viņu rokas un apģērbs vienmēr būtu tīras un labi koptas.

Darba instrumentu un darba telpu higiēna

Ārkārtīgi svarīga ir arī instrumentu un darba telpu tīrība. Visi instrumenti, kas tiek izmantoti tiešā saskarē ar klienta ādu, ir jādezinficē un jāsterilizē pirms un pēc katras lietošanas reizes. Izmantotie instrumenti, piemēram, šķēres, pincetes, vīles un citi instrumenti, vienmēr ir rūpīgi jāiztīra. Kad vien iespējams, ieteicams izmantot vienreizējās lietošanas instrumentus, lai izvairītos no savstarpējas inficēšanās.

Darba telpām jābūt tīrām, labi vēdināmām un aprīkotam ar nepieciešamajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Tīrīšana un dezinfekcija jāveic regulāri, lai nodrošinātu vides sterilitāti un samazinātu inficēšanās risku.

Noteikumi

Veselības padomes uzraudzība

Veselības pārvalde veic skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju uzraudzību, lai nodrošinātu higiēnas prasību un noteikumu ievērošanu. Veselības pārvaldei ir tiesības kontrolēt skaistumkopšanas pakalpojumu uzņēmumus, veikt pārbaudes un uzlikt naudas sodu vai slēgt prasībām neatbilstošas ​​iestādes. Tas nodrošina, ka visi skaistumkopšanas speciālisti strādā atbilstoši augstiem standartiem un atbilst likumdošanas prasībām.

Apmācība un kvalifikācija

Skaistumkopšanas un personīgo pakalpojumu sniedzēju HIGIĒNAS APMĀCĪBAS

Skaistumkopšanas speciālistiem ir jāiziet īpaša apmācība un jābūt atbilstošai kvalifikācijai, lai piedāvātu savus pakalpojumus. Skaistumkopšanas un personīgo pakalpojumu sniedzēju HIGIĒNAS APMĀCĪBAS ietver padziļinātu instruktāžu par higiēnas prasībām, kā arī praktiskās apmācības to pielietošanai ikdienas darbā. Apmācību laikā uzzināsiet par dezinfekcijas un sterilizācijas procedūrām, kā arī personīgās higiēnas nodrošināšanas nozīmi.

Tālāka apmācība un sevis pilnveidošana

Turklāt ir svarīgi, lai skaistumkopšanas darbinieki sekotu līdzi aktuālajiem noteikumiem un regulāri piedalītos kvalifikācijas paaugstināšanas apmācībās. Papildu apmācība palīdz pakalpojumu sniedzējiem būt informētiem par jaunākajām higiēnas prasībām un tehnoloģijām, kas palīdz uzlabot pakalpojumu kvalitāti un drošību. Sevis pilnveidošana un nepārtraukta mācīšanās ir svarīgi aspekti profesionāla un kvalitatīva pakalpojuma sniegšanai.

Standarti un labākā prakse

Starptautiskie standarti

Skaistumkopšanas pakalpojumu jomā pastāv vairāki starptautiski un nacionāli standarti, kas nosaka labāko praksi. Viens no svarīgākajiem standartiem ir Eiropas Savienības higiēnas standarts, kas ir spēkā arī Latvijā. Šis standarts nosaka prasības darba telpu, instrumentu un personāla higiēnai un dezinfekcijai. Eiropas Savienības higiēnas standarti ir izstrādāti, lai saskaņotu higiēnas prasības visā Eiropā un nodrošinātu augstu kvalitāti visās dalībvalstīs.

Labākā pieredze

Labākā prakse ietver regulāras apmācības un pašpārraudzību, lai nodrošinātu augstu pakalpojumu kvalitāti. Kosmetologiem jāievēro stingri dezinfekcijas un sterilizācijas protokoli, ja iespējams, jāizmanto vienreizējās lietošanas instrumenti, kā arī jāuztur darba vietas tīras un sakoptas. Turklāt visiem klientiem jāpiedāvā individuāls un tīrs pakalpojums, lai izvairītos no savstarpējas inficēšanās. Labākā prakse ietver arī klientu informēšanu par higiēnas standartu ievērošanu un viņu veselības aizsardzību.

Higiēnas nozīme skaistumkopšanas pakalpojumos

Veselības aizsardzība

Higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumos ir ne tikai normatīvais pienākums, bet arī profesionalitātes un klientu apmierinātības garants. Tīra un droša vide ir svarīga gan pakalpojumu sniedzēju, gan klientu veselības aizsardzībai. Higiēnas normu ievērošana palīdz novērst infekcijas slimību izplatīšanos, samazina alerģisko reakciju risku un nodrošina vispārējo labsajūtu.

Klientu uzticība

Klienti jūtas drošāki un apmierinātāki, ja zina, ka pakalpojumu sniedzējs ievēro stingras higiēnas prasības. Tas palielina klienta uzticību un iespējamību, ka viņi atgriezīsies un ieteiks pakalpojumu citiem. Kvalitatīvs un drošs serviss ir panākumu atslēga skaistumkopšanas nozarē, kur klientu apmierinātība ir ārkārtīgi svarīga.

Kopsavilkums

Higiēnas prasības, noteikumi un skaistumkopšanas pakalpojumu standarti Latvijā ir rūpīgi regulēti, lai nodrošinātu augstu pakalpojumu kvalitāti un klientu drošību. Labas higiēnas ievērošana ir ļoti svarīga, lai novērstu infekcijas slimības un nodrošinātu vispārējo veselību. Regulatīvās iestādes, piemēram, Veselības padome, uzrauga un nodrošina, ka visi skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji ievēro pašreizējās prasības. Regulāri apmācot un ieviešot labāko praksi, skaistumkopšanas darbinieki spēj sniegt kvalitatīvus un drošus pakalpojumus. Tādējādi higiēnas standartu ievērošana un nepārtraukta sevis pilnveidošana ir svarīgi aspekti skaistumkopšanas pakalpojumu jomā, kas palīdz nodrošināt klientu apmierinātību un veselību.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi