Klientu izglītošana un izpratnes veidošana – SKAISTUMS

Ievads

Skaistumkopšanas pakalpojumu jomā higiēna ir ārkārtīgi svarīga gan pakalpojumu sniedzējiem, gan klientiem. Higiēnas standartu ievērošana nodrošina veselību un drošību, novēršot infekciju un slimību izplatīšanos. Taču higiēnas nozīme ir jāapzinās ne tikai pakalpojumu sniedzējam, bet arī klientam. Klientu izglītošana un izpratne par higiēnas standartiem ir svarīga, lai nodrošinātu labāko iespējamo apkalpošanu un aizsardzību abām pusēm. Šajā rakstā apspriežam, kā izglītot klientus par higiēnas nozīmi un kāda ir klienta loma un atbildība higiēnas uzturēšanā.

 

Kā izglītot klientus par higiēnas nozīmi?

Skaidra un vienkārša komunikācija

Skaistumkopšanas darbiniekiem ir skaidri un vienkārši jāsazinās ar saviem klientiem. Pakalpojumu sniedzēji var runāt par higiēnas standartiem un paskaidrot, kāpēc tie ir svarīgi. To var izdarīt pakalpojuma rezervācijas laikā, pirms procedūras sākuma vai pat izmantojot īpašas informācijas lapas, kas pieejamas salonā.

Vizuālie materiāli un informatīvās kampaņas

Vizuālie materiāli, piemēram, plakāti, infografikas un video, ir efektīvs veids, kā izglītot klientus. Šiem materiāliem jābūt redzamiem salonā un skaidri jānorāda higiēnas prasības un to atbilstības iemesli. Plašāku auditoriju palīdz sasniegt arī informatīvās kampaņas sociālajos tīklos un salona mājaslapā.

Demonstrācijas un vingrinājumu paraugi

Praktiski demonstrējumi, kā tiek sterilizēti instrumenti un tīrītas darba virsmas, var palīdzēt klientiem saprast, cik svarīgi ir ievērot higiēnas standartus. Paraugvingrinājumi var būt daļa no regulāriem skaistumkopšanas pakalpojumu kursiem vai atsevišķi organizētiem pasākumiem.

Atbildot uz atsauksmēm un jautājumiem

Klientiem jādod iespēja uzdot jautājumus un saņemt atsauksmes par higiēnas praksi. To var izdarīt gan tieši salonā, gan izmantojot tiešsaistes aptaujas vai sociālo mediju platformas. Ir svarīgi, lai klients justos ērti un informēts.

 

Klienta loma un atbildība higiēnas prasību ievērošanā

Klientu informētība un izglītošana

Klientam ir jāapzinās higiēnas standarti un to ievērošanas nozīme. Tas ietver izpratni par personīgo higiēnu, piemēram, roku mazgāšanu un tīrību pirms ierašanās salonā, kā arī zināšanas par salona higiēnas standartiem.

Sadarbība ar pakalpojumu sniedzēju

Klientiem ir svarīga loma sadarbībā ar pakalpojumu sniedzējiem. Tas nozīmē, ka klientiem jāievēro salona noteiktie noteikumi, piemēram, ieejot jādezinficē rokas un nepieciešamības gadījumā jāvalkā aizsargmaskas. Sadarbība ar klientiem palīdz nodrošināt higiēnas standartu pilnīgu ieviešanu.

Klienta atbildība

Klientu pienākums ir ievērot higiēnas normas arī mājās, īpaši pirms un pēc salona apmeklējuma. Piemēram, ja klients ir slims vai slikti jūtās, viņam ir jāatliek rezervētā tikšanās, lai izvairītos no iespējamo infekciju izplatīšanās. Klientiem arī jāuzmanās, lai salonā neienestu netīrumus vai piesārņojumu, kas varētu ietekmēt citu klientu un pakalpojumu sniedzēju veselību.

Atsauksmju sniegšana

Ja pamana, ka higiēnas prasības netiek pietiekami ievērotas, klientiem jāsniedz atsauksmes. Šīs atsauksmes var palīdzēt saloniem uzlabot higiēnas praksi un nodrošināt augstāku kvalitāti. Klienti var izteikt savas bažas tieši pakalpojumu sniedzējiem vai anonīmi, izmantojot atsauksmju veidlapas.

 

Kopsavilkums

Higiēnas standartu ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumu jomā ir ārkārtīgi svarīga gan pakalpojumu sniedzējiem, gan klientiem. Klienta izglītošana un izpratnes veidošana par higiēnas nozīmi palīdzēs nodrošināt labāku un drošāku servisu. Klientiem ir svarīga loma higiēnas ievērošanā, apzinoties, ievērojot noteikumus un sniedzot atsauksmes. Sadarbībā ar pakalpojumu sniedzējiem klienti var palīdzēt uzturēt skaistumkopšanas pakalpojumu vidi tīru un drošu visām iesaistītajām pusēm.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi