Skaistumkopšanas līdzekļu lietošana un uzglabāšana – Higiēna

Ievads

Skaistumkopšanas un kosmētikas pasaule nepārtraukti mainās, un pastāvīgi parādās jaunas tendences un tehnoloģijas. Bet viens aspekts, kas vienmēr paliek nemainīgs, ir higiēnas nozīme. Minimālo higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas nozarē ir būtiska gan pakalpojumu sniedzējiem, gan klientiem. Šajā rakstā aplūkots, kā skaistumkopšanas līdzekļu lietošana ietekmē higiēnu, un sniegtas vadlīnijas produktu higiēniskai uzglabāšanai un lietošanai.

 

Skaistumkopšanas līdzekļu lietošana un higiēna

Higiēnas nozīme, lietojot produktus

Tādi skaistumkopšanas produkti kā krēmi, serumi, šampūni un dekoratīvās kosmētikas līdzekļi nonāk tiešā saskarē ar klienta ādu. Ja šos produktus neizmanto higiēniski, tie var kļūt par augsni baktērijām, vīrusiem un sēnītēm, kas var izraisīt infekcijas un citas ādas problēmas. Piemēram, ja lietojat vienu un to pašu kosmētikas otu dažādiem klientiem, to nenotīrot, jūs varat izplatīt ādas slimības no viena cilvēka uz otru.

Pareiza produktu lietošana

Katrs produkts jālieto saskaņā ar ražotāja norādījumiem un higiēnas standartiem. Izmantojiet tīrus instrumentus un izvairieties no tiešas saskares ar ādu, ja vien tas nav nepieciešams. Piemēram, krēmi un losjoni jālieto ar lāpstiņu, nevis ar pirkstiem, lai izvairītos no produkta piesārņojuma.

 

Produktu uzglabāšana un higiēna

Pareiza uzglabāšana

Skaistumkopšanas līdzekļu uzglabāšanai ir liela nozīme to higiēnas nodrošināšanā. Produkti jāuzglabā vēsā un sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem un mitruma. Daudzi produkti, īpaši tie, kas satur dabiskas sastāvdaļas, var ātri sabojāt, ja netiek uzglabāti piemērotos apstākļos. Piemēram, karstumā uzglabāts krēms var kļūt par augsni baktērijām, kas var izraisīt ādas problēmas.

Produktu glabāšanas laiks un izmantošana

Visiem skaistumkopšanas produktiem ir noteikts derīguma termiņš, kas ir stingri jāievēro. Produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš, var kļūt neefektīvi vai pat bīstami, izraisot ādas kairinājumu vai alerģiskas reakcijas. Pakalpojumu sniedzējiem regulāri jāpārbauda savu produktu glabāšanas laiks un jāiznīcina produkti, kuriem beidzies derīguma termiņš.

 

Higiēnas produktu apstrādes prakse

Produkta tīrības nodrošināšana

Produktu tīrības nodrošināšana ir ārkārtīgi svarīga. Instrumenti, piemēram, grimma otas un sūkļi, pēc katras lietošanas ir pareizi jātīra un jādezinficē. Izmantojiet īpašus tīrīšanas līdzekļus, kas paredzēti skaistumkopšanas produktiem un instrumentiem. Piemēram, kosmētikas otas var tīrīt ar maigu šampūnu vai speciālu otu tīrīšanas līdzekli, lai noņemtu kosmētikas un tauku atlikumus.

Vienreizlietojamie produkti

Vienreizlietojamie izstrādājumi, piemēram, vates spilventiņi, vienreizējās lietošanas birstes un aplikatori, ir lieliskas higiēnas iespējas. Tie samazina baktēriju un citu patogēnu izplatīšanās risku no viena klienta uz otru. Izlietotie vienreizlietojamie izstrādājumi ir jāiznīcina uzreiz pēc lietošanas, un tie nedrīkst tikt izmantoti atkārtoti.

 

Atkritumu apsaimniekošana un videi draudzīgums

Droša atkritumu apsaimniekošana

Droša skaistumkopšanas produktu atkritumu apstrāde ir svarīga higiēnas prakses sastāvdaļa. Asi instrumenti, piemēram, adatas un skalpeļi, jāievieto īpašos atkritumu konteineros, lai novērstu ievainojumus un infekcijas izplatīšanos. Bīstamās ķīmiskās vielas un produkti arī jāiznīcina saskaņā ar vietējiem noteikumiem.

Videi draudzīga prakse

Skaistumkopšanas speciālistiem jāņem vērā arī ietekme uz vidi. Ja iespējams, izmantojiet videi draudzīgus produktus un samaziniet vienreizējās lietošanas plastmasas izstrādājumu daudzumu. Tas palīdz uzturēt ne tikai higiēnu darba vietā, bet arī vides veselību kopumā.

 

Skaistumkopšanas produktu mikrobioloģiskie riski

Baktēriju piesārņojums

Tādas baktērijas kā Staphylococcus aureus un Pseudomonas aeruginosa var izplatīties ar skaistumkopšanas līdzekļu palīdzību, īpaši, ja tās tiek lietotas nehigiēniski. Šīs baktērijas var izraisīt nopietnas ādas infekcijas un citas veselības problēmas. Tāpēc ir svarīgi, lai visi skaistumkopšanas produkti tiktu pareizi uzglabāti un apstrādāti.

Sēnīšu un pelējuma augšana

Sēnītes un pelējums var piesārņot arī skaistumkopšanas produktus, īpaši tos, kas satur mitrumu. Piemēram, nepareizi uzglabāti krēmi un losjoni var savākt pelējumu. Tas ne tikai sabojā produktu, bet arī var izraisīt ādas kairinājumu un alerģiskas reakcijas.

 

Higiēnas prakse dažādos skaistumkopšanas dienestos

Manikīrs un pedikīrs

Manikīra un pedikīra instrumenti pēc katras lietošanas ir jāsterilizē, lai novērstu sēnīšu un baktēriju infekcijas. Turklāt instrumenti jāuzglabā tīrā un sausā vietā.

Frizētava

Frizieru darbos izmantojamajiem instrumentiem, piemēram, ķemmēm un šķērēm, jābūt tīriem un dezinficētiem. Frizētavās īpaša uzmanība jāpievērš arī grīdu un virsmu tīrībai, lai novērstu matu un ādas atlikumu izplatīšanos.

Grimms un sejas kopšana

Grimma instrumenti, piemēram, otas un sūkļi, jātīra pēc katras lietošanas reizes. Papildus ieteicams lietot vienreizējās lietošanas aplikatorus, īpaši acu un lūpu grimam, lai novērstu infekciju izplatīšanos.

 

Apmācība un izpratne

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā kursi

Visiem skaistumkopšanas darbiniekiem ir jāiziet rūpīga higiēnas apmācība. Apmācībām jābūt regulārām un atjauninātām, lai ievērotu labāko praksi un jaunākos pētījumus.

Klientu izpratnes paaugstināšana

Klientiem ir jāzina higiēnas standarti un jāzina, ko sagaidīt no profesionāla skaistumkopšanas dienesta. Saloni var sniegt informāciju un norādījumus par to, kā klienti paši var palīdzēt uzturēt higiēnu, piemēram, izvairoties no pieskaršanās sejai pēc grimma uzklāšanas.

 

Kopsavilkums

Higiēna un produktu lietošana skaistumkopšanas jomā ir nesaraujami saistītas. Pareiza produktu lietošana, uzglabāšana un apstrāde ir ļoti svarīga gan klienta, gan pakalpojumu sniedzēja veselībai. Higiēnas prakse palīdz novērst infekcijas un nodrošina augstu profesionalitātes līmeni, palielinot klientu apmierinātību un uzticēšanos. Tāpēc ikvienam skaistumkopšanas nozarē strādājošajam ir obligāti jāievēro stingri higiēnas standarti un jāapzinās labākā prakse, strādājot ar produktiem. Higiēnas ievērošana ir ne tikai pienākums, bet arī cieņa pret klientu un savu veselību.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi