Atkritumu apsaimniekošana un drošs praktiskais darbs skaistumkopšanas nozarē

Ievads

Skaistumkopšanas jomā ārkārtīgi svarīgas tēmas ir atkritumu apsaimniekošana un drošs praktiskais darbs. Skaistumkopšanas speciālisti ikdienā saskaras ar dažādiem materiāliem, tostarp ar bīstamajiem atkritumiem, kuriem nepieciešama īpaša apstrāde. Turklāt ir svarīgi nodrošināt, lai darba vide būtu droša gan darbiniekiem, gan klientiem. Šajā rakstā mēs apspriežam atkritumu apsaimniekošanas principus un drošu praktisko darbu skaistumkopšanas nozarē, piedāvājot praktiskus norādījumus un labāko praksi.

 

Lasīt vairāk: INFEKCIJAS SLIMĪBAS – SKAISTUMKOPŠANAS SALONU BRIESMAS

 

Atkritumu apsaimniekošana skaistumkopšanas jomā

Vispārējā atkritumu apsaimniekošana

Skaistumkopšanas nozare rada dažāda veida atkritumus, tostarp vispārējos atkritumus, pārstrādājamos un bīstamos atkritumus. Vispārējie atkritumi ir papīrs, plastmasa, stikls un citi parastie atkritumi, kas jāšķiro un jāapstrādā saskaņā ar vietējiem atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem. Pārstrādājamie materiāli, piemēram, papīrs un plastmasas pudeles, ir jāšķiro un jāpārstrādā.

 

Bīstamo atkritumu apstrāde

Skaistumkopšanas nozarē radītie bīstamie atkritumi ietver ķīmiskas vielas, šķīdinātājus, adatas un citus asus priekšmetus. Šie atkritumi var būt bīstami videi un cilvēku veselībai, ja tie netiek pareizi apstrādāti. Rīkojoties ar bīstamajiem atkritumiem, jāievēro šādi principi:

 1. Savākšana un šķirošana: Bīstamie atkritumi jāsavāc speciālos konteineros, kas ir marķēti un paredzēti bīstamajiem atkritumiem. Asi, piemēram, adatas un skalpeļi, jāievieto asiem priekšmetiem paredzētā traukā. 
 1. Uzglabāšana: Bīstamie atkritumi jāuzglabā drošā vietā, prom no vispārējiem atkritumiem un viegli uzliesmojošiem materiāliem. Tvertnēm jābūt cieši noslēgtām un skaidri marķētām. 
 1. Transportēšana un likvidēšana: Bīstamie atkritumi ir jātransportē un jāiznīcina saskaņā ar vietējiem likumiem un noteikumiem. To parasti veic specializēti atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi, kas nodrošina drošu un likumīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Droša darba prakse

Darba vides drošība

Darba vides drošība ir ļoti svarīga skaistumkopšanas nozarē. Speciālistiem jāievēro šādi drošības noteikumi:

 1. Individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana: Ja nepieciešams, ir jāizmanto individuālie aizsardzības līdzekļi, piemēram, cimdi, maskas un aizsargbrilles, lai aizsargātu pret ķīmiskām vielām un citiem apdraudējumiem.   
 1. Higiēna: Higiēnas nodrošināšana ir īpaši svarīga. Visi instrumenti un virsmas ir regulāri jātīra un jādezinficē, lai novērstu infekciju izplatīšanos.   
 1. Darba vietu organizācija: Darba vietai jābūt kārtīgai un sakārtotai, lai samazinātu nelaimes gadījumu risku. Visiem instrumentiem un materiāliem jābūt viegli pieejamiem un droši uzglabājamiem.

Apmācība un vadība

Darbinieku apmācība un norādījumi ir galvenais, lai nodrošinātu drošu darbu. Skaistumkopšanas jomas profesionāļiem regulāri jāpiedalās apmācībās, kas nodarbojas ar:

 1. Atkritumu apsaimniekošanas kārtība: Darbiniekiem ir jāzina visas procedūras un noteikumi, lai nodrošinātu pareizu atkritumu apsaimniekošanu.   
 1. Drošības prasības un prakse: Darbiniekiem ir jāapzinās visas darba drošības prasības un prakse, tostarp pirmās palīdzības sniegšana un nelaimes gadījumu novēršana. 
 1. Jaunu tehnoloģiju un metožu pielietošana: Skaistumkopšanas jomā izmantotās tehnoloģijas un metodes nepārtraukti attīstās. Darbiniekiem ir jāapzinās jaunākie sasniegumi un jāspēj tos pielietot savā darbā.

 

Lasīt vairāk: HIGIĒNA DARBA VIDĒ

 

Kopsavilkums

Atkritumu apsaimniekošana un drošs praktiskais darbs ir neizbēgamas skaistumkopšanas nozares sastāvdaļas, kas nodrošina gan vides, gan cilvēku veselību un labklājību. Pareizu atkritumu apsaimniekošanas metožu izmantošana un drošības prasību ievērošana palīdz izvairīties no veselības apdraudējumiem un nodrošināt drošu darba vidi. Apmācība un nepārtraukta sevis pilnveidošana ir būtiska, lai profesionāļi būtu informēti par labāko praksi un jaunākajām tehnoloģijām. Skaistumkopšanas profesionāļi, kuri ievēro šos principus, spēj nodrošināt augsta līmeņa pakalpojumus, vienlaikus pasargājot sevi un savus klientus.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi