Higiēna darba vidē

Ievads

Darba vietas higiēna kļūst arvien svarīgāka mūsdienu pasaulē, īpaši tādās jomās kā skaistumkopšana un veselības aprūpe, kur tīrība un kārtība ir ļoti svarīga. Tīras un sakārtotas darba vietas ne tikai palīdz novērst slimību izplatīšanos, bet arī uzlabo darbinieku labklājību un klientu apmierinātību. Šajā rakstā apskatīta darba virsmu un instrumentu regulāras tīrīšanas un dezinfekcijas nozīme, vispārējās tīrības un kārtības nozīme, kā arī sniegti piemēri par izplatītām infekcijām un to profilaksi skaistumkopšanas pakalpojumu jomā.

 

Lasīt vairāk: ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA UN DROŠS PRAKTISKAIS DARBS SKAISTUMKOPŠANAS NOZARĒ

 

Regulāra darba virsmu un instrumentu tīrīšana un dezinfekcija

Darba vietās, īpaši skaistumkopšanas pakalpojumu jomā, ir ārkārtīgi svarīgi, lai darba virsmas un instrumenti vienmēr būtu tīri un dezinficēti. Regulāra tīrīšana un dezinfekcija palīdz novērst mikroorganismu izplatīšanos, kas var izraisīt dažādas infekcijas.

 

Instrumentu tīrīšana un dezinfekcija:

Skaistumkopšanas industrijā izmantotie instrumenti, piemēram, ķemmes, otas, šķēres un cits aprīkojums, nonāk ciešā saskarē ar klienta ādu un matiem. To dezinficēšana pēc katras lietošanas reizes ir būtiska, lai novērstu patogēnu izplatīšanos. Visi instrumenti ir jānomazgā ar ziepēm un ūdeni un pēc tam jādezinficē ar piemērotu šķīdumu, kas ir efektīvs pret baktērijām, sēnītēm un vīrusiem.

 

Darba virsmu tīrīšana un dezinfekcija:

Darba vietas virsmas, piemēram, galdi, krēsli, spoguļi un citi priekšmeti, kas saskaras ar virsmām, regulāri jātīra un jādezinficē. Īpaša uzmanība jāpievērš virsmām, kurām klienti un darbinieki bieži pieskaras, piemēram, durvju rokturiem, darba virsmām un aprīkojumam. Jāizmanto atbilstoši tīrīšanas līdzekļi, kas ir efektīvi pret dažādiem patogēniem.

 

Vispārējās tīrības un kārtības uzturēšanas nozīme

Vispārējās tīrības un kārtības uzturēšana darba vietā ir svarīga ne tikai infekciju profilaksei, bet arī darbinieku un klientu labsajūtas nodrošināšanai. Netīra un pārblīvēta darba vieta var izraisīt stresu un samazināt darba efektivitāti. Regulāra tīrīšana, savlaicīga atkritumu izvešana un sakārtotas darba vietas palīdz radīt patīkamu un produktīvu darba vidi.

 

Tīrīšanas paveidi:

Darbavietās ir jāizveido regulārs tīrīšanas grafiks, kas ietver ikdienas, iknedēļas un ikmēneša tīrīšanas darbības. Ikdienas uzkopšanā jāiekļauj putekļu noslaucīšana, grīdu slaucīšana un atkritumu tvertņu iztukšošana. Iknedēļas tīrīšana varētu ietvert rūpīgāku tīrīšanu, piemēram, instrumentu un aprīkojuma dezinficēšanu un grūti sasniedzamu vietu tīrīšanu. Ikmēneša tīrīšana var ietvert lielus tīrīšanas darbus, piemēram, logu mazgāšanu un ventilācijas sistēmu tīrīšanu.

 

Organizēta darba vieta:

Sakopta un sakārtota darba vieta palīdz darbiniekiem veikt darbu efektīvāk. Visiem instrumentiem un piederumiem jāatrodas savās vietās un viegli pieejamiem. Sakārtojot lietas, samazinās juceklis un palīdz novērst negadījumus un instrumentu nozaudēšanu.

Izplatītu infekciju piemēri un to profilakse skaistumkopšanā

Skaistumkopšanā izplatītās infekcijas var būt dažādas, taču izplatītākās ir sēnīšu, bakteriālas un vīrusu infekcijas.

 

Sēnīšu infekcijas:

Sēnīšu infekcijas, piemēram, nagu sēnīšu infekcijas, nagu kopšanā ir izplatītas. Tie var viegli izplatīties, ja tiek izmantoti nesterilie instrumenti vai ja darba virsmas nav pareizi notīrītas. Lai novērstu sēnīšu infekcijas, ir svarīgi izmantot sterilus instrumentus un izvairīties no saskares ar inficētām virsmām. Ieteicams izmantot arī dezinfekcijas šķīdumus, kas ir efektīvi pret sēnīšu infekciju.

 

Bakteriālas infekcijas:

Bakteriālas infekcijas, piemēram, Staphylococcus aureus, var izplatīties caur ādu un izraisīt nopietnas ādas infekcijas. Darba vietās, kur tiek veikta ādas kopšana, īpaši svarīgi ir nodrošināt, lai visas virsmas un instrumenti tiktu dezinficēti un darbinieki ievērotu stingras higiēnas prasības. Ar rokām mazgājami un dezinficējami instrumenti un vienreizlietojamie cimdi un citi piederumi palīdz samazināt bakteriālu infekciju risku.

 

Vīrusu infekcijas:

Vīrusu infekcijas, piemēram, herpes simplex vīruss, var izplatīties tiešā kontaktā, un tās ir izplatītas sejas kopšanā. Lai samazinātu vīrusu izplatību, svarīgi regulāri dezinficēt instrumentus un virsmas. Lai izvairītos no tieša kontakta ar vīrusa nesējiem, darbiniekiem jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi, piemēram, maskas un cimdi. Uzmanība jāpievērš arī roku higiēnai, regulāri mazgājot un dezinficējot rokas.

 

Lasīt vairāk: COVID-19 – NORĀDĪJUMI SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM

Kopsavilkums

Darba vietas higiēnas nodrošināšana ir svarīga gan darbinieku, gan klientu veselībai un labklājībai. Regulāra darba virsmu un instrumentu tīrīšana un dezinfekcija palīdz novērst infekciju izplatīšanos, un vispārējās tīrības un kārtības uzturēšana rada patīkamu darba vidi. Lai novērstu dažādas infekcijas, piemēram, sēnīšu, baktēriju un vīrusu infekcijas, ir svarīgi stingri ievērot higiēnas normas un izmantot sterilus instrumentus. Tīrības un kārtības nodrošināšana darba vietā palīdz paaugstināt darba efektivitāti, mazināt stresu un nodrošināt klientu apmierinātību. Galu galā labi uzturēta un tīra darba vide ir atslēga gan veselības saglabāšanai, gan profesionālai un patīkamai apkalpošanai.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi