Veselīgas un drošas darba vides nodrošināšana masieres darbā

Ievads

Masāža ir darbība ar ārstniecisku efektu gan uz fizisko, gan garīgo labsajūtu. Taču masāžas terapeita darbā svarīgi nodrošināt augstus higiēnas standartus, lai pasargātu gan klientus, gan sevi no slimību izplatības. Šajā rakstā mēs aplūkojam svarīgās higiēnas prasības, kas jāievēro masieriem, lai radītu drošu un veselīgu vidi.

 

Minimālās higiēnas prasības masieriem

Ir svarīgi ievērot personīgo tīrību. Masieriem katra darba diena jāsāk ar dušu un pārģērbšanos tīrās drēbēs. Tas nodrošina, ka klients netiek pakļauts nepatīkamām smakām vai netīrumiem un rada profesionālu un uzticamu iespaidu.

Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪ 

 

Dezinfekcija

Dažādu instrumentu lietošana un tīrīšana – Masieriem jānodrošina, lai viņu darbarīki, tostarp masāžas galdi, dvieļi un eļļas, būtu tīri un dezinficēti. Pēc katra klienta apkalpošanas visas virsmas ir rūpīgi jānotīra un jādezinficē, lai novērstu infekcijas izplatīšanos.

Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi

Iekārtu un instrumentu dezinfekcijai skaistumkopšanas pakalpojumos parasti tiek izmantotas ķīmiskas metodes (dezinfekcijas līdzekļi). Lai veiktu regulāru dezinfekciju, personālam ir jāzina dezinfekcijas procesa principi un jābūt attiecīgi apmācītam.

Dezinfekcijas līdzekļi pieder pie biocīdiem. Ķīmiskās dezinfekcijas laikā šķīdumam pilnībā jānosedz instrumenta virsmas un dobumi. Instrumenta slēdzenes ir jāatslēdz, un priekšmeti, kas sastāv no vairākām daļām, jāievieto šķīdumā tikai pēc izjaukšanas.
Pēc dezinfekcijas instrumenti/piederumi rūpīgi jāizskalo zem tekoša krāna ūdens un pēc tam jāizžāvē.

 

Biežāk sastopamās aktīvās sastāvdaļas ķīmiskajos dezinfekcijas līdzekļos

Ķīmiskos dezinfekcijas līdzekļus pēc aktīvās sastāvdaļas var iedalīt divos: spirtu saturošie un bezalkoholiskie dezinfekcijas līdzekļi. Izvēloties produktu, ievērojiet ražotāja norādījumus.

Alkoholi –etanols, n-propanols, izopropanols. Ātra pretmikrobu iedarbība tiek sasniegta pie 60-90% alkohola satura. Dezinficējamā virsma un instrumenti ir jānotīra iepriekš, jo spirts neiedarbojas caur organiskiem netīrumiem. Alkoholi var sabojāt dažus materiālus, piemēram, gumiju, plastmasu, plexiglas, koka virsmas, ādu un mākslīgo ādu.

Alkoholu nesaturoši dezinfekcijas līdzekļilieto uz spirtu izturīgām virsmām:

 • kvartārie amonija savienojumi – ir dezinfekcijas līdzekļi ar labām tīrīšanas īpašībām
 • aldehīdi (glutaraldehīds, formaldehīds) – augsta līmeņa dezinfekcijas līdzeklis, nav kodīgs. Kairina gļotādas, kancerogēns.
 • hlors et al. hloru izdaloši savienojumi – dezinfekcijas līdzekļi, kas lielākā koncentrācijā ≥1000 ppm iedarbojas uz baktēriju sporām, korodē metālu. Tiem ir kairinoša iedarbība uz gļotādām un elpceļiem
 • peretiķskābe – augsta līmeņa dezinfekcijas līdzeklis, kas iedarbojas uz visiem mikroorganismiem, ieskaitot baktēriju sporas, kodīgs
 • fenoli – nekodīgi, kairina ādu un gļotādas, kancerogēni
 • amīni – dezinfekcijas līdzekļi ar labām tīrīšanas īpašībām, kas iedarbojas uz visām veģetatīvām vīrusu, baktēriju un sēnīšu formām. Piemērots redzami netīru virsmu un medicīniskā aprīkojuma (krēsli, gultas, dīvāni) tīrīšanai un dezinfekcijai.

Lasīt vairāk: COVID-19 – NORĀDĪJUMI SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM 

 

Prasības attiecas uz ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem

Uz ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem skaistumkopšanas pakalpojumos attiecas šādas prasības, kas personālam ir jāzina:

 • Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi ir jāmarķē (produkta nosaukums, ražotājs/importētājs, derīguma termiņš, lietošanas instrukcija). Nedrīkst uzglabāt vai lietot pudeles bez etiķetes ar nezināmu ķīmisku vielu;
 • Gatavojot dezinfekcijas šķīdumus, jāizmanto pareiza koncentrācija, šķīdumi jāuzglabā šim nolūkam paredzētos traukos/traukos un jāievēro gatavā šķīduma derīguma termiņš;
 • Pirms atkārtotas lietošanas dezinfekcijas līdzekļa tvertne ir rūpīgi jāiztīra. Tvertnei, kurā ir vecā šķīduma paliekas, nedrīkst pievienot jaunas vielas/šķīdumus;
 • Dezinfekcijas šķīdumus nedrīkst sajaukt kopā (ja vien to nav noteicis ražotājs);
 • Dezinfekcijas līdzekļus var iznīcināt/izmantot, pamatojoties uz ražotāja norādījumiem un spēkā esošajām prasībām;
 • Īstais rīks īstajā vietā! Neatkarīgi no tā, vai tas satur alkoholu vai bezalkoholisko;
 • Ievērojiet instrumenta lietotāja rokasgrāmatu un drošības datu lapu;
 • Pamatojoties uz medicīnisko piederumu ražotāja lietošanas instrukciju – ar kuru atļauts tīrīt/dezinficēt;
 • Lietot individuālos aizsardzības līdzekļus saskaņā ar iekārtas drošības datu lapu;
 • Izvēloties un lietojot dezinfekcijas līdzekļus, jāņem vērā to darbības spektrs, darbības mehānisms, koncentrācija un iedarbības ilgums.

 

Higiēnas prasības skaistumkopšanas speciālistiem

Uz Ketehigiju. Roku mazgāšana un dezinfekcija pirms un pēc katra klienta apkalpošanas – Masieriem ir jāievēro stingra roku higiēna, lai novērstu slimību izplatīšanos. Pirms katras masāžas rokas rūpīgi jānomazgā ar ziepēm un pēc pabeigšanas jādezinficē ar spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli.

Tīras un mazgājamas drēbes. Masieriem jābūt tīru un ērtu apģērbu komplektam, ko vajadzības gadījumā var pārģērbt. Apģērbam jābūt no elpojoša materiāla, lai novērstu svīšanu un nepatīkamas smakas.

Pareiza ventilācija. Ventilācijas sistēmas izmantošana telpā – Jānodrošina pietiekama ventilācija darba telpās. Laba gaisa cirkulācija palīdz samazināt gaisā esošo baktēriju un vīrusu koncentrāciju un rada klientiem ērtāku vidi.

Higiēnas uzvedība un komunikācija. Papildus fiziskajai higiēnai svarīga ir arī profesionāla uzvedība un komunikācija. Masieriem jābūt pieklājīgiem, cieņpilniem un vērīgiem pret klientu vajadzībām, kā arī jāievēro privātuma un konfidencialitātes principi.

 

Lasīt vairāk: NAGU TEHNIĶIS – HIGIĒNAS PRASĪBU NOZĪME 

 

Kopsavilkums

Hhigiēna ir viens no svarīgākajiem masiera darba aspektiem. Tīrības un dezinfekcijas nodrošināšana ne tikai pasargā klientus no iespējamām infekcijām, bet arī palīdz veidot profesionālu un uzticamu tēlu. Masieriem jāievēro stingras higiēnas prasības, tostarp pareiza roku higiēna, aprīkojuma dezinfekcija un telpu ventilācija, lai nodrošinātu savu klientu un sevis drošību un labsajūtu. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt drošu un veselīgu vidi gan darbiniekiem, gan viņu klientiem.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi