Nagu tehniķis – higiēnas prasību nozīme

Ievads

Nagu pasaule var būt skaista un radoša, taču tajā pašā laikā ārkārtīgi svarīgi ir nodrošināt pareizu higiēnu, īpaši nagu tehniķa darbā. Tīrība un sterilitāte ir pamats, lai nodrošinātu klienta veselību un drošību un izvairītos no iespējamiem inficēšanās riskiem. Tālāk mēs izpētām higiēnas pamatprasības, kas jāievēro ikvienam nagu tehniķim.

 

Svarīgs higiēnas prasības nagu tehniķiem

Didentifikācijas līdzekļu izmantošana:

Dezinfekcijas līdzekļi ir jūsu kā nagu tehniķa labākais draugs. Darba virsmas un instrumenti ir pareizi jādezinficē pirms un pēc katra klienta apkalpošanas. Īpaši svarīgi ir dezinficēt nagu vīles, pincetes un citus instrumentus, ko izmanto, lai novērstu baktēriju un sēnīšu slimību izplatīšanos.

Ir svarīgi ievērot dezinfekcijas līdzekļu lietošanas instrukcijas. Daudziem dezinfekcijas līdzekļiem ir nepieciešams noteikts laiks, lai iznīcinātu baktērijas un sēnītes. Pārliecinieties, vai izvēlētais dezinfekcijas līdzeklis ir efektīvs, un izmantojiet to pareizi saskaņā ar ražotāja norādījumiem.

 1. Izopropanola spirts (IPA):

Izopropanola spirts ir viens no visizplatītākajiem dezinfekcijas līdzekļiem nagu tehniķu vidū. To galvenokārt izmanto darba virsmu un instrumentu dezinfekcijai. IPA efektīvi iznīcina baktērijas un vīrusus un ātri izžūst, padarot to ērti lietojamu starp ātrajiem pakalpojumiem.

 1. Virsmas dezinfekcijas aerosoli:

Īpaši nagu tehniķiem izstrādātie virsmu dezinfekcijas aerosoli ir lieliska izvēle, lai nodrošinātu darba virsmu tīrību un sterilitāti. Šie aerosoli parasti ir efektīvi pret vairākiem patogēniem un ir ērts risinājums ātriem tīrīšanas darbiem.

 1. Sterilizācijas rīki:

Sterilizatori ir nepieciešami daudzfunkcionālu instrumentu, piemēram, nagu vīļu un pincešu, tīrīšanai. Autoklāvēšana ir viena no efektīvākajām metodēm pilnīgai instrumentu sterilizācijai, taču ir arī ķīmiski sterili risinājumi, kas piemēroti noteiktiem materiāliem.

 1. Antibakteriālas salvetes:

Antibakteriālās tīrīšanas lupatiņas ir ērts veids, kā ātri notīrīt virsmas. Šīs salvetes ir piesūcinātas ar dezinfekcijas šķīdumu un var būt īpaši noderīgas ceļojumos vai tad, ja nav pieejami šķidrie dezinfekcijas līdzekļi.

Dezinfekcijas līdzekļi ir svarīga nagu tehniķu darba sastāvdaļa, kas palīdz nodrošināt tīrību, sterilitāti un klientu drošību. Izmantojot pareizos dezinfekcijas līdzekļus, nagu tehniķi var izveidot profesionālu un drošu darba vidi, kas ir pamats veiksmīgai biznesa darbībai un klientu apmierinātībai un uzticībai.

Lasīt vairāk: SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTIEM INSTRUMENTU TĪRĪBA 

 

Tīru dvieļu un salvešu lietošana:

Nekad neizmantojiet vienu un to pašu dvieli diviem dažādiem klientiem. Katram klientam jānodrošina atsevišķs tīrs dvielis vai salvete, lai novērstu iespējamo baktēriju izplatīšanos. Turklāt dvieļi regulāri jāmazgā augstā temperatūrā, lai nodrošinātu pilnīgu sterilizāciju.

Darba cimdi un maskas:

Nagu tehniķiem īpaši svarīgi ir lietot darba cimdus un maskas. Tie aizsargā gan jūs, gan jūsu klientus no iespējamām infekcijām. Cimdi jāmaina pēc katra klienta, un maskām jābūt pareizi uzliktām, lai novērstu daļiņu izplatīšanos gaisā.

Virsmas tīrīšana:

Regulāri tīriet darba virsmas un tīrīšanas līdzekļus, lai novērstu netīrumu un baktēriju uzkrāšanos. Īpaši svarīgi ir rūpīgi notīrīt virsmas, kur strādājat pie nagu modelēšanas vai lakošanas. Izmantojiet profesionālus tīrīšanas līdzekļus un ievērojiet ražotāja norādījumus.

Klienta paziņojums:

Neaizmirstiet informēt savus klientus par higiēnas politiku, kuru ievērojat. Klientiem vajadzētu justies ērti, zinot, ka jūsu darba vide ir tīra un droša. Jūs pat varat izlikt dažas informatīvas zīmes vai plakātus, lai uzsvērtu savu apņemšanos ievērot higiēnu.

 

Profesionālā apmācība: Sanitārais minimums tests

Svarīgi ir arī uzsvērt nagu tehniķu profesionālās apmācības nozīmi. Apmācības ne tikai uzlabo viņu prasmes, bet arī sniedz pamatīgu izpratni par higiēnas standartiem un prasībām, kas nepieciešamas klientu drošības nodrošināšanai.

 

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS NOZĪME SKAISTUMKOPŠANAS PROFESIONĀĻIEM 

 

Kopsavilkums

Kā nagu tehniķim ir svarīgi atcerēties, ka higiēna jūsu darbā ir vissvarīgākā. Pareizas higiēnas ievērošana skaistumkopšanas salonos ne tikai pasargā jūs un jūsu klientus no infekcijas, bet arī nodrošinās jūsu kā profesionāla un uzticama pakalpojumu sniedzēja reputāciju. Rīkojoties pareizi, jūs varat nodrošināt, ka apmeklētajiem klientiem vienmēr ir tīra un droša vide.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi