Pārtikas nekaitīgums kā svarīga veselības dimensija

Ievads

Pārtikas nekaitīgums ir mūsu ikdienas dzīves neatņemama sastāvdaļa, kas tieši ietekmē mūsu veselību un labklājību. Tas ietver vairākus faktorus, kas nodrošina, ka ēdiena gatavošana, apstrāde un patēriņš tiek veikts tā, lai novērstu slimību izplatīšanos. Kā dažādi faktori ietekmē pārtikas drošību un kāda ir pārtikas higiēnas apmācība?

Lasīt vairāk: PĀRTIKAS HIGIĒNU IETEKMĒJOŠIE FAKTORI – DROŠĪBA

 

PĀRTIKA UN PĀRTIKAS PRODUKTI

Drošs pakalpojumu sniedzējs

Jūs varat uzkrāt pārtiku tikai no drošiem piegādātājiem. Tāpēc ir jāatzīst tie uzņēmumi, kas apgādā veikalus un ēdināšanas iestādes ar pārtikas precēm. Pārtikas preces uzņēmumā drīkst ienest tikai ar šim nolūkam paredzētu transporta līdzekli. Jāievēro ražotāja nosaukums, ražotāja kvalitātes sertifikāts un realizācijas termiņi.

 

Pārtikas uzglabāšana atbilstoši īpašībām

Pārtikas precei nonākot uzņēmumā, tā tiek uzglabāta vai nodota pārdošanā, pamatojoties uz pārtikas produktam raksturīgajiem uzglabāšanas apstākļiem. Ir svarīgi nodrošināt, lai tiktu ievērotas ražotāja noteiktās temperatūras režīma prasības. Ar olbaltumvielām bagāta pārtika ātri bojājas, tāpēc tos parasti uzglabā zemā temperatūrā un ledusskapī. Svaigas zivis uzglabā 0°C un vēlams uz ledus.

 

Pārtikas ražošanas posms

Pārtikas drošība sākas jau pārtikas ražošanas posmā. Lauksaimnieki ir atbildīgi par to, lai viņu audzētā produkcija un dzīvnieku izcelsmes produkti būtu droši. Šajā posmā svarīga ir pareiza mēslošana un pesticīdu lietošana, lai novērstu piesārņojuma iekļūšanu pārtikas ķēdē. Pārtikas higiēnas apmācības palīdz lauksaimniekiem saprast, kā nodrošināt produktu tīrību un drošību.

 

Izejvielu kvalitāte un apstrāde

Izejvielu kvalitātei un pareizai apstrādei ir izšķiroša nozīme pārtikas nekaitīguma nodrošināšanā. Pārtikas drošības apmācība ir būtiska, lai apstrādātāji izprastu mikrobu, baktēriju un citu piesārņotāju risku. Pareizas temperatūras uzturēšana, izvairīšanās no savstarpēja piesārņojuma un higiēnas prasību ievērošana ir tikai daži no aspektiem, kas tiek aptverti apmācībā, lai nodrošinātu drošu pārtikas apstrādi.

Lasīt vairāk: PĀRTIKAS APSTRĀDĀTĀJU PERSONĪGĀ HIGIĒNA

 

Mazumtirdzniecība

Mazumtirdzniecības posmā pārtikas nekaitīgums joprojām ir svarīgs. Pārtikas apstrādātājiem ir jāievēro prasības, kas nodrošina pārtikas uzglabāšanu pareizos apstākļos, tādējādi novēršot baktēriju izplatīšanos. Šeit būtiska ir apmācība par pārtikas nekaitīgumu, palīdzot darbiniekiem saprast, kā nodrošināt tīrību un izvairīties no piesārņotājiem.

 

Gatavošanas posms

Ēdienu gatavošana higiēnai šajā procesā ir izšķiroša loma. Pārtikas drošības apmācības sniedz šefpavāriem un virtuves darbiniekiem zināšanas par pareizu roku mazgāšanas, gatavošanas un tīrīšanas tehniku. Tas ir galvenais, lai novērstu pārtikas izraisītu slimību izplatīšanos un nodrošinātu patērētāju drošību. Pareiza apmācība var būt īpaši svarīga posmā, kurā pārtikas ķēde satiekas ar gala patērētāja ikdienu.

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS PĀRTIKAS PĀRSTRĀDĀTĀJIEM UN TO ATBILSTĪBAS NOZĪME


Kopsavilkums

Pārtikas higiēna pavēr ceļu visā pārtikas ķēdē. Sākot ar lauksaimniekiem, mazumtirdzniecības līmeņiem un beidzot ar ikviena galdu, pareiza apmācība vairo izpratni un izpratni par to, kā ikdienas lēmumi ietekmē mūsu pārtikas nekaitīgumu. Pārtikas drošība ir atbildība, kur katra dalībnieka loma ir svarīga, lai nodrošinātu tīru, drošu un garšīgu pārtiku.

E-apmācība MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS PĀRTIKAS UZŅĒMUMĀ

E- apmācība: MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS PĀRTIKAS UZŅĒMUMĀ Tagad pieejama LATVIEŠU UN KRIEVU VALODĀ! Tagad pēc vēlēšanās ir iespējams saņemt arī APLIECĪBU ANGĻU VALODĀ BEZ PAPILDU SAMAKSAS. Nepieciešama tiem, kuri strādā ārpus Latvijas
Sanitārais minimums e-kurss

Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā

Cena10 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi