Pārtikas higiēnu ietekmējošie faktori – Drošība

Ievads

Pārtikas higiēna ir svarīga mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa, un tai ir svarīga loma mūsu veselības un labklājības nodrošināšanā. Šajā rakstā aplūkojam svarīgus faktorus, kas ietekmē pārtikas higiēnas un apmācības nozīmi pārtikas drošības nodrošināšanā.

 

Higiēnas standarti un apmācība: pārtikas higiēnas nodrošināšanas pamati

Darbinieku apmācība

Darbinieku apmācība ir galvenais faktors pārtikas higiēnas nodrošināšanā. Darbiniekiem ir jāapzinās prasības un labākā prakse, lai izvairītos no savstarpējas inficēšanās un uzturētu augstus higiēnas standartus. Pārtikas higiēnas apmācība nodrošina visaptverošu apmācību par labāko pārtikas apstrādes praksi un palīdz darbiniekiem izprast infekciozo mikroorganismu izplatīšanās risku.

Izejvielas un uzglabāšana 

Izejvielas un uzglabāšana ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas ietekmē pārtikas higiēnu. Pareiza izejvielu izvēle un to savlaicīga uzglabāšana var samazināt mikrobu vairošanās risku pārtikā. Īpaša uzmanība jāpievērš izejmateriāla glabāšanas laikam un uzglabāšanas apstākļiem, lai nodrošinātu tā kvalitāti un drošību.

Lasīt vairāk: PĀRTIKAS HIGIĒNU IETEKMĒJOŠIE FAKTORI – DROŠĪBA

 

Pārtikas apstrādes tehnika 

Pārtikas apstrādes tehnika ir arī svarīgs aspekts pārtikas nekaitīguma nodrošināšanā. Pārtikas piesārņojuma un mikrobu izplatīšanās risku var samazināt, izmantojot atbilstošus apstrādes paņēmienus. Piemēram, darbiniekiem jāievēro roku mazgāšanas un dezinfekcijas procedūras un jāuztur darba virsmas tīras.

Temperatūras kontrole

Temperatūras kontrole ir vēl viens svarīgs faktors, kas ietekmē pārtikas higiēnu. Pārtikas uzglabāšana pareizā temperatūrā palīdz novērst mikrobu augšanu un izplatīšanos. Vārīta pārtika jāuzglabā karsta, bet saldēta pārtika jāglabā pietiekami zemā temperatūrā, lai nodrošinātu tās drošību.

Lasīt vairāk: PĀRTIKAS NEKAITĪGUMS KĀ SVARĪGA VESELĪBAS DIMENSIJA

 

Pārtikas alerģijas un jutīgums

Pārtikas alerģijas un jutīgums modrība ir arī svarīgs pārtikas higiēnas aspekts. Pārtikas apstrādātājiem ir jāapzinās dažādi pārtikas alergēni un jāveic nepieciešamie piesardzības pasākumi, lai izvairītos no savstarpējas inficēšanās un alerģiskām reakcijām.

 

Krusta piesārņojuma novēršana: tīrība katrā solī

Savstarpējs piesārņojums ir svarīgs pārtikas nekaitīguma faktors, kur saskare starp atsevišķiem pārtikas produktiem var izraisīt inficēšanās risku.Dažādu pārtikas produktu turēšana atsevišķi gan ledusskapī, gan apstrādes laikā palīdz novērst savstarpēju piesārņojumu. Tīras darba virsmas, instrumenti un trauki ir ļoti svarīgi, lai samazinātu baktēriju izplatīšanos.

 

Pārtikas glabāšanas laiks: kontrolēts svaigums

Pārtikas glabāšanas laiks ir galvenais faktors, kas ietekmē pārtikas higiēnu.Kontrolēts svaigums nodrošina, ka patērētā pārtika nav bojāta vai piesārņota. Pareiza glabāšanas laika ievērošana un pārtikas produktu, kam beidzies derīguma termiņš, novēršana ir svarīgs solis pārtikas nekaitīguma nodrošināšanā.

Tīrības un sanitārijas kontrole

Tīrība un sanitārā kontrolenepārtraukta uzraudzība ir būtiska pārtikas nekaitīguma nodrošināšanai. Regulāras tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras palīdz samazināt mikrobu un piesārņotāju koncentrāciju uz darba virsmām un novērst pārtikas piesārņojumu.

 

Pārtikas higiēnas tiesību akti: vadlīnijas un standarti

Pārtikas higiēnas likumi un standarti veido ietvaru, uz kura tiek regulēta pārtikas higiēna. Šie likumi nosaka prasības, kas pārtikas uzņēmumiem ir jāievēro, lai nodrošinātu veselīgu un drošu pārtiku visiem patērētājiem. Atbilstība ir obligāta, lai uzturētu augstus pārtikas higiēnas standartus.

 

Lasīt vairāk: PĀRTIKAS APSTRĀDĀTĀJU PERSONĪGĀ HIGIĒNA

 

Kopsavilkums

Pārtikas higiēna ir svarīga gan patērētājiem, gan pārtikas uzņēmumiem. Pareizas pārtikas apstrādes un higiēnas standartu ievērošana var samazināt pārtikas izraisītu slimību risku un nodrošināt pārtikas nekaitīgumu un kvalitāti. Pārtikas higiēnas apmācība ir svarīga personāla apmācībā un izpratnes veicināšanā par pārtikas nekaitīguma paraugpraksi. Tāpēc ir svarīgi ieguldīt resursus un laiku, lai uzlabotu pārtikas higiēnu un nodrošinātu patērētāju veselības un labklājības aizsardzību.

E-apmācība MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS PĀRTIKAS UZŅĒMUMĀ

E- apmācība: MINIMĀLĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS PĀRTIKAS UZŅĒMUMĀ Tagad pieejama LATVIEŠU UN KRIEVU VALODĀ! Tagad pēc vēlēšanās ir iespējams saņemt arī APLIECĪBU ANGĻU VALODĀ BEZ PAPILDU SAMAKSAS. Nepieciešama tiem, kuri strādā ārpus Latvijas
Sanitārais minimums e-kurss

Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā

Cena10 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi