Prasības skaistumkopšanas saloniem: pamatnoteikumi un aspekti

Skaistumkopšanas salona atvēršana ir atbildīgs un daudzpakāpju process, kura laikā jāņem vērā daudzi aspekti. Viens no galvenajiem punktiem, kam jāpievērš īpaša uzmanība, ir sanitāro un higiēnas standartu prasības. Šīs prasības attiecas uz pašām telpām, kā arī uz salona personālu un aprīkojumu. Lai vadītu skaistumkopšanas salonu, ir jāievēro standarti, ko pieprasa īpašas regulējošās aģentūras. Šajā rakstā mēs detalizēti aplūkosim skaistumkopšanas salonu sanitārās un higiēnas prasības un citus aspektus, kas jāņem vērā, atverot šāda veida salonus.

 

Skaistumkopšanas salonu darbība: galvenie aspekti un kādas ir prasības?

Skaistumkopšanas saloni ir vietas, kur klienti dodas, lai uzlabotu savu izskatu un izbaudītu procedūras, kas palīdz atpūsties un parūpēties par sevi. Taču, lai nodrošinātu klientu drošību un uzturētu kvalitātes standartus, skaistumkopšanas salonos ir jāievēro vairākas prasības un noteikumi. Apskatīsim galvenos skaistumkopšanas salonu darbības aspektus un prasības tiem.

Sanitārās un higiēnas prasības skaistumkopšanas saloniem

Skaistumkopšanas saloni klientiem piedāvā dažādus skaistumkopšanas un relaksācijas pakalpojumus. Šajā sakarā sanitāro un higiēnas prasību ievērošanai ir izšķiroša loma klientu un darbinieku drošības nodrošināšanā un sniegto pakalpojumu augsto kvalitātes standartu uzturēšanā.

Sanitāro un higiēnas standartu prasības skaistumkopšanas saloniem ietver šādus aspektus:

 • Aprīkojums un instrumenti: Visi salonā izmantotie instrumenti un aprīkojums pēc katra klienta regulāri jādezinficē un jāsterilizē. Tas ietver šķēres, ķemmes, vīles, pincetes un citus piederumus.
 • Telpu sanitārais stāvoklis:Skaistumkopšanas salons ir regulāri jātīra un jādezinficē. Grīdām, sienām, izlietnēm un citām virsmām jābūt tīrām un higiēniskām.
 • Dezinfekcijas līdzekļi:Salonā jābūt pieejamiem dezinfekcijas līdzekļiem un roku dezinfekcijas līdzekļiem gan darbiniekiem, gan klientiem.
 • Personāla sanitāro noteikumu ievērošana: Skaistumkopšanas salona darbiniekiem jāievēro stingri sanitārie standarti, tostarp, veicot procedūras, jāvalkā maskas un cimdi.
 • Sanitāro noteikumu ievērošana pēc katra klienta:Pēc katras procedūras pabeigšanas darba vieta ir rūpīgi jāiztīra un jāsagatavo nākamajam klientam.
 • Atkritumu apsaimniekošanas sistēma:Salonā jābūt sistēmai pareizai medicīnisko un kosmētikas atkritumu likvidēšanai.

Sanitāro un higiēnas prasību ievērošana ir obligāta visiem skaistumkopšanas saloniem un palīdz nodrošināt klientu drošību un komfortu un uzturēt profesionālu un uzticamu salona tēlu. Regulāras personāla apmācības un visu normu un standartu ievērošana ļauj skaistumkopšanas saloniem piedāvāt augstas kvalitātes pakalpojumus drošā un higiēniskā vidē.

 

Prasības skaistumkopšanas salonu telpām, projektēšanai un uzturēšanai

Izvēloties un organizējot skaistumkopšanas salona telpu, jāņem vērā šādas prasības:

 1. Uzturot higiēnu: Telpas regulāri jādezinficē un jāuztur tīras un higiēniskas.
 2. Platība un atrašanās vieta: Telpai jābūt pietiekami plašai un ērti iekārtotai, lai tajā varētu ievietot visas salona zonas un aprīkojumu.
 3. Gaisa kvalitāte: Lai nodrošinātu svaigu gaisu un komfortablu temperatūru, ir nepieciešama laba ventilācija un gaisa kondicionēšana.
 4. Efektīvs apgaismojums: Kvalitatīvām procedūrām telpai jābūt labi apgaismotai gan ar dabisko, gan mākslīgo gaismu.
 5. Uzgaidāmā zona: Uzgaidāmajā zonā izveidojiet mājīgu un ērtu telpu klientiem.
 6. Sanitārie apstākļi: Nodrošiniet sanitārās telpas ar tualetēm un izlietnēm.
 7. Drošība: Atbilstība ugunsdrošības noteikumiem un aprīkojumam ar ugunsdzēšamajiem aparātiem.

Atbilstība šīm prasībām palīdzēs izveidot drošu un ērtu telpu klientiem un skaistumkopšanas salonu darbiniekiem.

 

Prasības skaistumkopšanas salonu darbiniekiem

Kvalificēti un profesionāli darbinieki ir galvenais elements veiksmīgai skaistumkopšanas salona darbībai. Tālāk ir sniegtas detalizētas prasības skaistumkopšanas salonu darbiniekiem:

 • Izglītība un sertifikāts: Visiem skaistumkopšanas salonu profesionāļiem ir jābūt atbilstošai izglītībai un profesionālajam sertifikātam savā profesijā, vai tā būtu frizieris, manikīrs, pedikīrs, kosmetoloģija utt. Tas nodrošina augstu zināšanu un prasmju līmeni.

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS APMĀCĪBA SKAISTUMKOPŠANAS UN PERSONĪGO PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM

 • Pieredze:Priekšroka tiek dota darbiniekiem ar pieredzi skaistumkopšanas nozarē. Pieredze ļauj veikt procedūras un veiksmīgāk apkalpot klientus.
 • Higiēna un tīrība:Visiem skaistumkopšanas salona darbiniekiem ir stingri jāievēro higiēnas noteikumi un jāuztur darba zona tīra.
 • Profesionālā etiķete: Darbiniekiem ir jāievēro profesionāla etiķete un pieklājīga komunikācija ar klientiem.
 • Komunikācijas prasmes:Lai nodrošinātu augsta līmeņa servisu, svarīgas ir labas komunikācijas prasmes un izpratne par klientu vajadzībām.
 • Atbilstība standartiem:Darbiniekiem ir stingri jāievēro noteiktie skaistumkopšanas salonu standarti un procedūras, tostarp sanitārijas un drošības prakse.
 • Nepārtraukta apmācība:Skaistumkopšanas nozare nepārtraukti attīstās, tāpēc darbiniekiem ir jābūt gataviem mācīties un uzlabot savas prasmes.
 • Cieņa pret privātumu:Skaistumkopšanas salonu darbiniekiem ir jāievēro informācijas par klientiem un viņu pakalpojumiem konfidencialitāte.
 • Pareizs izskats:Ir svarīgi, lai darbinieki saglabātu glītu un profesionālu izskatu.

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS FRIZIERU PAKALPOJUMU SNIEGŠANĀ

 

Prasības telpas mikroklimatam

Skaistumkopšanas salona mikroklimatam ir liela nozīme klientu un darbinieku ērtībām, kā arī dažādu procedūru veikšanai. Detalizētas mikroklimata prasības ietver šādus aspektus:

 1. Temperatūra: Skaistumkopšanas salona temperatūras apstākļiem jābūt ērtiem gan klientiem, gan darbiniekiem. Kopumā ieteicams uzturēt temperatūru starp 22-24 grādiem pēc Celsija.
 2. Mitrums: Ir svarīgi uzturēt optimālu mitruma līmeni telpā (30% līdz 60%). Pārāk sauss vai mitrs gaiss var negatīvi ietekmēt komfortu dažādu procedūru laikā.
 3. Gaisa cirkulācija: Ventilācijas sistēmai jānodrošina svaiga gaisa padeve un piesārņotā gaisa izvadīšana. Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā dažādu ķīmisko vielu lietošanu salonā.
 4. Mākslīgais apgaismojums:Skaistumkopšanas salonam jābūt labam mākslīgajam apgaismojumam, īpaši vietās, kur tiek veiktas augstas precizitātes procedūras, piemēram, manikīrs vai grims.
 5. Skaņas komforts:Svarīga ir arī klusas atmosfēras radīšana salonā. Troksnis ir jāsamazina, lai klienti varētu atpūsties.
 6. Gaisa filtrēšana: Skaistumkopšanas salonos, kur tiek veikta ķīmiskā apstrāde, ir svarīga gaisa filtrēšanas sistēma, lai samazinātu smakas un nodrošinātu tīru gaisu.
 7. Gaismas līmenis: Apkopes zonai jābūt labi apgaismotai, lai speciālisti varētu veikt savu darbu ar maksimālu precizitāti un klienti justos ērti.

Mikroklimata prasību ievērošana palīdz skaistumkopšanas salonā radīt patīkamu un drošu vidi, kas ir svarīgi gan klientiem, gan darbiniekiem. Mikroklimata korekcijai var būt nepieciešama individuāla pieeja atkarībā no salonā piedāvātajiem īpašajiem apstākļiem un pakalpojumu veida.

 

Skaistumkopšanas salonu aprīkojums: kas jums jāzina?

Svarīgs skaistumkopšanas salona darbības aspekts ir pareizais aprīkojums, lai nodrošinātu klientu un personāla drošību un komfortu. Apskatām prasības skaistumkopšanas salonu aprīkojumam, instrumentu dezinfekcijai un sterilizācijai, kā arī prasības skaistumkopšanas salonu virsmām.

Prasības aprīkojumam: Kādas ir prasības skaistumkopšanas salonu aprīkojumam?

Skaistumkopšanas salonu aprīkojumam ir liela nozīme pakalpojumu sniegšanā un komfortablas atmosfēras radīšanā. Galvenās aprīkojuma prasības ietver:

 • Kvalitāte un drošība:Iekārtai jābūt kvalitatīvai un drošai lietošanai. Tam jāatbilst drošības standartiem un noteikumiem.
 • Efektivitāte: Aparatūrai jābūt efektīvai dažādu skaistumkopšanas salonu procedūru un pakalpojumu veikšanai.
 • Komforts un ērtības:Liela nozīme ir arī klientu un darbinieku komfortam. Ērti galdi, krēsli un cits aprīkojums rada patīkamu atmosfēru.

Instrumentu dezinfekcija un sterilizācija: kādas ir prasības?

Pareiza instrumentu dezinfekcija un sterilizācija ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu klientu drošību un novērstu infekcijas izplatīšanos. Galvenie punkti šajā jomā ir:

 • Instrumentu sterilizācija: Instrumenti, kas nonāk saskarē ar klienta ādu, ir jāsterilizē atbilstoši medicīniskajiem standartiem. Tas nodrošina izcilu tīrību un visu mikroorganismu iznīcināšanu.
 • Virsmas dezinfekcija:Regulāra darba virsmu, mēbeļu un aprīkojuma dezinfekcija palīdz novērst baktēriju un vīrusu izplatīšanos.
 • Vienreizlietojamo materiālu izmantošana: Kad vien iespējams, jāizmanto vienreizējās lietošanas materiāli, lai novērstu infekciju pārnešanu.

 

Prasības virsmām: kādas ir prasības virsmām skaistumkopšanas salonos?

Sanitārās un higiēnas prasības skaistumkopšanas salonu virsmām ir šādas:

 • Viegli tīrāms un dezinficējams: Virsmām jābūt viegli tīrāmām un dezinficējamām, lai nodrošinātu drošību un tīrību.
 • Mitrumizturīgi materiāli: Ņemot vērā, ka skaistumkopšanas salonos bieži tiek izmantotas ūdens procedūras, virsmām jābūt mitrumizturīgām un nepakļautām korozijai.
 • Izturība: Virsmām un mēbelēm jābūt izturīgām un ātri nenolietotām.

Atbilstība šīm prasībām palīdz nodrošināt darbiniekiem ērtus darba apstākļus skaistumkopšanas salonos. Ir svarīgi regulāri apkopt un uzraudzīt savu aprīkojumu, lai nodrošinātu tā drošību un efektivitāti.

 

Skaistumkopšanas salonu atvēršana: kam jāpievērš uzmanība?

Skaistumkopšanas saloni ir populārs bizness, kas piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, lai rūpētos par klientu izskatu un labsajūtu. Bet pirms sava skaistumkopšanas salona izveides ir jāņem vērā daudzas prasības un atļaujas, lai nodrošinātu savu klientu drošību un ievērotu likumus.

 

Prasības un atļaujas: kādas atļaujas ir nepieciešamas?

Skaistumkopšanas salona atvēršana ietver arī atļauju saņemšanu un vairāku noteikumu ievērošanu. Šie noteikumi ietver:

 1. Licencēšana: Atkarībā no sniegtajiem pakalpojumiem var būt nepieciešama medicīnas pakalpojumu licence. Pie šādiem pakalpojumiem pieder: lāzerterapija, ķirurģiskas procedūras, medicīniskā masāža, dermatoloģiskie pakalpojumi, tetovēšana un pīrsings, ķīmiska uzklāšana uz ādas utt. .Frizierim un skaistumkopšanas saloniem var būt nepieciešama vietējo iestāžu atļauja.
 2. Normatīvie dokumenti: Ir nepieciešams iepazīties ar normatīvajiem dokumentiem, kas attiecas uz skaistumkopšanas salonu darbību un ievērot tos.
 3. Sanitārie noteikumi: Ir obligāta atbilstība sanitārajiem noteikumiem un noteikumiem, tostarp prasībām attiecībā uz telpas un virsmu mikroklimatu.
 4. Ugunsgrēka prasības:Skaistumkopšanas salonā jāievēro ugunsdrošības prasības, tostarp ugunsdzēšamo aparātu pieejamība un personāla evakuācijas apmācība.

 

Licencēšanas iestādes: kādas ir prasības licencēšanas iestādēm?

Sazinieties ar vietējām licencēšanas iestādēm, lai iegūtu nepieciešamās atļaujas un licences. Ir svarīgi atzīmēt, ka atļaujas var atšķirties atkarībā no reģiona un salona piedāvāto pakalpojumu veida.

Šādu institūciju mērķis ir nodrošināt pakalpojumu drošību un kvalitāti, kā arī normatīvo aktu ievērošanu dažādās darbības jomās. Skaistumkopšanas salonu un medicīniskās kosmetoloģijas kontekstā licencēšanas iestādēm ir svarīga loma sniegto pakalpojumu regulēšanā un uzraudzībā.

Šeit ir daži galvenie aspekti, kas saistīti ar skaistumkopšanas salonu licencēšanas iestādēm:

 • Licenču un atļauju izsniegšana: Licencēšanas iestādes ir atbildīgas par licenču un atļauju izsniegšanas procesu noteikta veida darbībām skaistumkopšanas salonos. Tas var ietvert medicīnisko procedūru licences, friziera, manikīra, pedikīra u.c. atļaujas.
 • Standartu un noteikumu regulējums: Licencēšanas aģentūras izstrādā un nosaka standartus un noteikumus, kas jāievēro skaistumkopšanas saloniem. Šie standarti var ietvert sanitārās un higiēnas prasības, ugunsdrošības noteikumus, aprīkojuma prasības utt.
 • Pārbaudes un kontrole:Licencēšanas iestādes var regulāri pārbaudīt skaistumkopšanas salonus, lai nodrošinātu atbilstību noteiktajiem standartiem un noteikumiem. Noteikumu un prasību pārkāpšana var izraisīt administratīvu naudas sodu vai licences zaudēšanu.
 • Apmācība un sertifikācija: Dažām darbībām skaistumkopšanas salonos var būt nepieciešama personāla apmācība un sertifikācija. Licencēšanas iestādes var noteikt darbiniekiem izglītības un apmācības prasības.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par licencēšanas iestādēm un prasībām jūsu reģionā, sazinieties ar vietējām regulatīvajām iestādēm un pārbaudiet piemērojamos likumus un noteikumus. Licencēšanas iestāžu noteikto prasību un noteikumu ievērošana ir svarīgs skaistumkopšanas salona veiksmīgas un drošas darbības aspekts.

Lasīt vairāk: HIGIĒNAS PRASĪBAS SKAISTUMKOPŠANAS DIENESTIEM UN PERSONĪGO PAKALPOJUMU SNIEDZĒJIEM. KĀPĒC TAS IR SVARĪGI?

 

Kopsavilkums

Skaistumkopšanas salona atvēršana ir sarežģīts process, kura izpildei ir nepieciešamas daudzas prasības un standarti. Sanitārajiem un higiēnas standartiem ir liela nozīme pakalpojumu drošības un kvalitātes nodrošināšanā. Tas ietver noteikumu ievērošanu attiecībā uz telpām, aprīkojumu, darbiniekiem un pat klientiem. Lai veiksmīgi atvērtu skaistumkopšanas salonu, ir jāsaņem visas nepieciešamās atļaujas un licences un jāievēro normatīvie akti, kas reglamentē šo darbību. Tāpat svarīgi pēc katra klienta nodrošināt atbilstošu aprīkojumu, uzturēt tīrību un dezinficēt. Visas šīs prasības ir skaidri rādītāji skaistumkopšanas salonam, kas nodrošina augstu klientu apkalpošanas līmeni un rada pārliecību par salonu kā uzticamu un profesionālu skaistumkopšanas vietu.

E-apmācība SKAISTUMKOPŠANAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANAI NOTEIKTĀS HIGIĒNAS PRASĪBAS

E-apmācība iepazīstina ar vispārīgajiem higiēnas nosacījumiem, kā arī ar tiesību aktiem, kas saistīti ar higiēnu, sniedzot skaistumkopšanas un personiskos pakalpojumus. Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 631 (09.10.2018). Pieejama LATVIEŠU un KRIEVU VALODĀ.
Higiēnas e-apmācība skaistumkopšanas un personisko pakalpojumu sniedzējiem

Minimālās higiēnas prasības skaistumkopšanā

Cena35 €
LASĪT TĀLĀK

LABĀKAIS RISINĀJUMS TEV...

 • Mēs garantējam visiem jaunajiem pasūtītājiem, ka pilnībā atmaksāsim par apmācību veiktos maksājumus, ja apmācība neatbildīs cerībām.
 • Minimālās higiēnas prasības apmācība atbilst MK noteikumiem Nr. 545 (29.09.2015).
 • 10 gadus ilga pieredze un uzticība. 
 • Pieejams 24/7

PASŪTĪT IR PAVISAM VIENKĀRŠI. PIEEJAMS 24/7.

Apmācības pasūtīšana UZŅĒMUMA/IESTĀDES darbiniekiem:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “uzņēmuma/iestādes konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un pasūti to, ievadot apmācāmā(-o) vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Tūlīt pēc rēķina apmaksas, uz tavu e-pastu tiks automātiski nosūtīta parole, kas nepieciešama piekļūšanai apmācībai.

Apmācības pasūtīšana sev kā PRIVĀTPERSONAI:

 • Reģistrē lietotāju, izvēloties “privātpersonas konts”.
 • Izvēlies nepieciešamo apmācību un noformē pasūtījumu.
 • Veic samaksu, izmantojot internetbanku, vai arī veicot pārskaitījumu. Rēķins tiks automātiski nosūtīts uz tavu e-pastu.
 • Lai pēc maksājuma veikšanas sāktu apmācību, ieejiet savā kontā, kur sākumlapā atradīsiet aktivizēto apmācību.

Video par apmācību:

Apmācības 1. daļu (bezmaksas) skaties ŠEIT

Vai tev ir jautājumus?

Sazinieties ar mums

KONTAKTI

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties

Vai vēlaties pasūtīt kursu?

Reģistrējiet lietotāju

Reģistrēties
Mēs lietojam sīkfailus pakalpojuma nodrošināšanai, mārketinga nolūkiem un pakalpojuma uzlabošanai. Piekrītu Lietošna noteikumi